Na ME pätnásť Slovákov, najväčšie šance má Nagy

Publikované 11.12.2017 17:27
Image Na ME pätnásť Slovákov, najväčšie šance má Nagy

KODAŇ - Pätnásť plavcov bude reprezentovať Slovensko na blížiacich sa 19. majstrovstvách Európy v krátkom bazéne 2017, ktoré sa uskutočnia v Kodani (13. - 17. decembra). Medzi približne 700 pretekármi z 15 krajín na svete bude 7 mužov a 8 žien spod Tatier. Najskúsenejšími členmi slovenskej výpravy sú Tomáš Klobučník, Richard Nagy či Katarína Listopadová a práve od nich majú zástupcovia Slovenskej plaveckej federácie (SPF) najväčšie očakávania.

Nováčikmi v tíme na ME v krátkom bazéne sú Adam Černek, Sylvia Lászlová, Barbora Tomanová, Miroslava Záborská a Laura Benková. V najväčšom počte disciplín sa predstavia Listopadová (50 m a 100 m znak, 100 m pol. preteky a 100 m i 200 m voľný spôsob) a Barbora Tomanová (50 m a 100 m znak, 50 m, 100 m a 200 m voľný spôsob). Slováci budú účinkovať aj v piatich štafetách - dvoch ženských, jednej mužskej a dvoch zmiešaných.

"Richard Nagy, má veľkú šancu dosiahnuť výborný úspech najmä na 400 m polohové preteky. Veríme, že i Tomáš Klobučník by mohol postúpiť do semifinále či finále. V ženskej kategórii je asi naše najväčšie želiezko v ohni Andrea Podmaníková, ale nevideli sme ju dlhší čas, keďže bola pol roka v USA, kde trénuje s novým trénerom a novými spôsobmi. Nemôžeme čakať nejaký zázrak, ale možno prekvapí. Adam Halas plával výborne v Šamoríne, Adam Černek má takisto formu, no je to pre nich nová skúsenosť," povedal športový riaditeľ SPF Miroslav Nowak.

"Chcel by som si zaplávať osobáky a priniesť medailu. Závisí to od toho, ako budem plávať. Posledné roky sa mi najviac darilo na 400 m polohové preteky. Bude to moja hlavná disciplína a sám som zvedavý, ako sa mi ´zadarí´. Dúfam, že sa v čo najlepšom svetle ukážu i ostatní a budeme mať čo najviac finálových účastí," uviedol Richard Nagy.

Majstrovstvá Európy sa uskutočnia v multifunkčnej Royal aréne, ktorú dosiaľ používali iba na hudobné koncerty. Nový štadión má kapacitu 6500 divákov.

Zoznam Slovákov na blížiacich sa 19. majstrovstvách Európy v krátkom bazéne 2017, ktoré sa uskutočnia v Kodani (13. - 17. decembra):

Muži: Richard Nagy, Tomáš Klobučník, Marek Botík, Vladimír Štefánik, Adam Halas, Pavol Jelenák, Adam Černek
Ženy: Katarína Listopadová, Andrea Podmaníková, Barbora Mišendová, Silvia Lászlová, Karolína Hájková, Barbora Tomanová, Miroslava Záborská, Laura Benková

Text: SITA   Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.