drahova cyklistika
taragel
bačíková
glasgow
strmiska
medvedova
person

Na ME v Glasgowe sa predstaví päť slovenských dráhových cyklistov

Publikované 01.08.2018 16:34
Image Na ME v Glasgowe sa predstaví päť slovenských dráhových cyklistov

Slovensko vyslalo na premiérové podujatie "Európske šampionáty Glasgow/Berlín 2018" päť dráhových cyklistov, troch mužov a dve ženy. Ich hlavným cieľom bude vybojovať čo najviac bodov do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorý bude rozhodovať o nomináciách na olympiádu v Tokiu 2020.
      Kvinteto reprezentantov Alžbeta Bačíková, Tereza Medveďová, Filip Taragel, Andrej Strmiska a Tomáš Person je už v dejisku dráhového šampionátu Glasgowe. Súťaže sa uskutočnia na velodróme Chris Hoy v Emirates Aréne od štvrtka 2. do utorka 7. augusta. Najviac štartov si pripíše Bačíková, ktorá by sa mala predstaviť v scratchi, vylučovacích pretekoch, omniu a v madisone spolu s Medveďovou. Tá bude bojovať aj v bodovacích pretekoch a prípadne i v stíhačke, no to ešte závisí od jej štartu v cestných pretekoch.
      Persona čakajú vylučovacie preteky, Strmisku bodovačka a Taragel nastúpi v scratchi, omniu a madisone spolu s jedným z krajanov. O dvojici rozhodnú tréneri priamo v dejisku pretekov.
      "Nejaké konkrétne výkonnostné ciele sme si nedávali. Majstrovstvá Európy sú však vysoko bodované do rebríčka UCI a my chceme v Glasgowe nazbierať čo najviac bodov. Od septembrového rebríčka sa totiž odrazí nominácia a počet pretekárov na olympijské hry do Tokia 2020. Pre nás je to priorita a všetko podriadime tomu," povedal pre TASR člen Výkonného výboru Slovenského zväzu cyklistiky pre dráhu Branislav Delej.
      V Glasgowe sa predstaví dokopy vyše 300 pretekárov z 28 krajín.

      Program ME v dráhovej cyklistike: 
      štvrtok, 2. augusta: kvalifikácie tímové stíhačky
      piatok, 3. augusta: finále: scratch žien, scratch muži, tímová stíhačka ženy, tímová stíhačka muži, tímový šprint ženy, tímový šprint muži
      sobota, 4. augusta: finále: časovka muži, bodovacie preteky ženy, stíhačka ženy, omnium muži
      nedeľa 5. augusta: finále: vylučovacie preteky ženy, stíhačka muži, bodovacie preteky muži, šprint ženy
      pondelok, 6. augusta: finále: madison muži, šprint muži, omnium ženy, časovka ženy
      utorok, 7. augusta: finále: vylučovacie preteky muži, keirin muži, madison ženy, keirin ženy

Text, foto: TASR/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.