Nairo Quintana vyhral druhý raz Tirreno-Adriatico

Publikované 14.03.2017 17:12
Image Nairo Quintana vyhral druhý raz Tirreno-Adriatico

BENEDETTO DEL TRONTO - Kolumbijský reprezentant Nairo Quintana z tímu Movistar sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico, zaradených do seriálu WorldTour. Quintana zopakoval svoj triumf spred dvoch rokov a zaradil sa k dvojnásobným šampiónom tradičného podujatia dvoch morí Talianom Giuseppemu Sarronimu a Francescovi Moserovi, Dánovi Rolfovi Sörensenovi, Švajčiarovi Tonymu Romingerovi ako aj Talianovi Vincenzovi Nibalimu.

Quintana svoj celkový triumf potvrdil v záverečnej siedmej etape, ktorou bola časovka na 10 km so štartom aj cieľom v Benedetto del Tronto na pobreží Jadranského mora. Napriek rovinatému a pre skvelého kolumbijského vrchára nevyhovujúcemu profilu si Quintana udržal dostatočný náskok 25 sekúnd pred Austrálčanom Rohanom Dennisom a 36 sekúnd pred Francúzom Thibautom Pinotom. Víťazom časovky sa stal spomenutý Dennis z tímu BMC Racing (11:18 min) s náskokom 3 sekúnd pred Holanďanom Josom van Emdenom (LottoNL-Jumbo) a ďalším austrálskym cyklistom Michaelom Hepburnom (ORICA-Scott), ktorý zaostal rovnako o 3 sekundy za krajanom Dennisom.

Šťastie v nešťastí mal v časovke slovenský cyklista Peter Sagan. Dvojnásobný a úradujúci majster sveta sa na trase v poslednej chvíli vyhol zrážke so ženou so psom, ktorá pomaly kráčajúc po priechode pre chodcov skrížila cestu nič netušiacemu a v červenom drese víťaza bodovacej súťaže jazdiacemu Saganovi. Líder tímu Bora-Hansgrohe musel výrazne pribrzdiť. Napokon využil rozdelený obrubník na okraji cesty na to, aby obišiel nečakanú prekážku z ľavej strany ohrozujúc pritom divákov stojacich pri trati. Napokon sa všetko dobre skončilo, hoci Sagan počas neplánovaného spomalenia nabral poriadne časové manko a po príchode do cieľa bol priebežne na 72. mieste s odstupom 1:15 min na holandského lídra Josa van Emdena.

"Tiež som psíčkar, ale, prosím, dajte si záležať na bezpečnosti jazdcov!" objavilo sa v súvislosti s incidentom na twitterovom profile Petra Sagana. Neskôr v priamom prenose Eurosportu poznamenal: "Všimol som si ich dosť neskoro, ani som nemohol poriadne brzdiť. Našťastie, nič sa mi nestalo a ani nikomu inému. Podstatné je, že sa nič vážne neudialo a teším sa už na sobotňajšiu klasiku Miláno - San Remo."

Peter Sagan vyhral dve etapy na tohtoročnej edícii Tirrena vrátane náročného nedeľňajšieho dojazdu v meste Fermo, kde zdolal celú plejádu silných vrchárov. Pred utorkovou záverečnou časovkou mu v celkovej klasifikácii patrilo 47. miesto s odstupom 21:47 min na Quintanu. Oficiálne výsledky mimo najlepšej desiatky zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: SITA Foto: SITA

 

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.