Najvyššia návšteva histórie smútila. Svitana: Šťastie sa prikloní k lepšiemu

Publikované 10.06.2017 12:31
Image Najvyššia návšteva histórie smútila. Svitana: Šťastie sa prikloní k lepšiemu

BRATISLAVA (jnk) – V českých Pardubiciach sledovalo semifinálové stretnutie MS v hokejbale medzi Českom a Slovenskom 7592 divákov, čo je absolútny rekord hokejbalových šampionátov.

Napínavé stretnutie sa v riadnom hracom čase skončilo výsledkom 0:0, rozhodnúť museli až samostatné nájazdy. V siedmej sérii strelil rozhodujúci gól Patrik Svitana. „Bol to napínavý zápas o jednom góle. V nájazdoch som si veril. Rovnako ako v ľadovom hokeji,“ povedal Svitana, inak útočník hokejového Popradu, pre oficiálny web šampionátu.

„Hovorí sa, že šťastie sa prikloní vždy k lepšiemu tímu,“ doplnil hokejista, ktorý bol aj záverečnej príprave hokejovej reprezentácie pred MS, ale napokon sa do kádra nedostal.

„Veľkú návštevu som špeciálne nevnímal. Na niečo podobné som zvyknutý z hokeja,“ povedal Svitana, ktorý posunul Slovensko do finále. V ňom našich čaká v sobotu o 21:00 hod Kanada a pokiaľ by slovenskí hokejbalisti zvíťazili, získali by svoj tretí titul majstrov sveta za sebou. V historickej bilancii by sa zároveň posunuli na druhé miesto (mali by 4 zlaté, 2 strieborné, 6 bronzových) za Kanadu (5-3-2).

V bránke podal opäť spoľahlivý výkon 39-ročný Stanislav Petrík. Bývalý hokejový brankár je dnes trénerom v HK Nitra. „Na to, že je veterán, tak odvádza dobrú robotu,“ usmial sa Svitana.

Radosť neskrýval ani tréner Jozef Ďuriš: „Bola to óda na hokejbal. Fantastický súper, fantastickí diváci. Boli sme nielen lepší, ale aj šťastnejší.“

Slovensko - Česko 1:0 po sam nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Gól: rozhodujúci nájazd Svitana

Slovensko: Petrík – Minárik, Kačer, Titka, Blahút, Bujdák, Zelenka, Tupý, Dejneka, – Rampáček, Martinusík, Kollár, Hrivnák, Beniač, Maděra, Oravec, Teplický, Slovák, Škultéty, Lipták, Svitana, Božík, Piják

Česko: Heczko – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel

Foto: pardubice2017.com

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.