Nová basketbalová sezóna so zápasom hviezd aj Slovenským pohára

Publikované 28.09.2017 13:10
Image Nová basketbalová sezóna so zápasom hviezd aj Slovenským pohára

BRATISLAVA - Nový ročník najvyššej domácej mužskej basketbalovej súťaže (SBL) sa začne už v sobotu 30. septembra. Dlho nebolo známe, či sa bude aj v nasledujúcej sezóne prezentovať pod názvom Eurovia. Napokon spolupráca medzi stavebnou spoločnosťou a SBL pokračuje. "V mene Eurovia Slovensko chcem vyjadriť radosť a zároveň sa poďakovať, že znovu môžeme byť partnerom najvyššej mužskej basketbalovej súťaže. Liga bude niesť názov našej spoločnosti už vo 4. ročníku. Je to osvedčené partnerstvo. Názov Eurovia SBL je už zaužívaný a som rád, že sa nebude musieť meniť. Je to najväčší projekt, ktorý podporujeme. Veríme, že prispejeme ku kvalite lige,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Eurovia Róbert Šinály.

Spokojný s pokračovaním partnerstva je aj riaditeľ SBL Peter Mičuda. O čosi menej ho teší počet účastníkov. Pre finančné problémy sa v extralige už nepredstavia MBK SPU Nitra a MBK Lučenec. Do najvyššej súťaže sa vrátil víťaz prvej ligy z ročníka 2016/2017 klub PP & TV Raj Žilina. "Veríme, že partner bude prezentovať všetkých 10 tímov v čo najlepšom svetle. Nie som šťastný, že budeme mať len takýto počet družstiev. Desať tímov je však dosť na to, aby sa zachoval štvorkolový systém súťaže."

V pozitívnom zmysle o zachovaní partnerstva so spoločnosťou Eurovia sa vyjadril aj prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Pavel Bagin: "Spolupráca, ktorú sme dohodli, pokračuje plynule. Zámerom je, aby kvalita súťaže stúpala. Z pohľadu reprezentácie je dôležité, aby v nej hralo čo najviac slovenských hráčov. Videl som súpisky jednotlivých tímov a môžem povedať, že kvalita zahraničných hráčov neklesá, skôr naopak.“

Mičuda prezradil aj novinky, ktoré čakajú nielen na priamych aktérov súťaže. "Tento rok sa po prestávke znovu bude konať Zápas hviezd, ktorý je v pláne 16. decembra. Vo februári sa uskutoční Slovenský pohár, o mieste konania sa naďalej rokuje," dodal Mičuda. Fanúšikovia sa môžu tešiť, že všetky ligové zápasy po novom už aj s komentárom odvysiela internetová televízia huste.tv. SBL bude pokračovať v oceňovaní najlepšieho hráča mesiaca.

Riaditeľ SBL si pochvaľuje aj stúpajúcu tendenciu výkonnosti družstiev. "Som rád, že kvalita tímov sa ukázala už v prípravných dueloch. Rozbehol sa Alpsko-jadranský pohár. Komárno aj Levice vo svojich úvodných zápasoch uspeli, čo je skvelé. Verím, že rastúca kvalita bude v nasledujúcom ročníku zachovaná, ak nebude dokonca ešte lepšia. To však ukážu najbližšie stretnutia.“

Eurovia SBL 2017/2018 sa začne v sobotu prvým kolom. Titul obhajuje bratislavský Inter, ktorý sa na úvod predstaví na palubovke Prievidze. Nový majster by mal byť známy najneskôr 19. mája 2018.

Žreb 1. kola Eurovia SBL 2017/2018:

Sobota 30. septembra:
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Rieker Com-therm Komárno (18.00)
BK Levickí Patrioti - Iskra Svit (18.00)
BC Prievidza - BK Inter Bratislava (18.00)
KB Košice - MBK Handlová (19.00)

Nedeľa 1. októbra:
PP & TV Raj Žilina - VŠEMvs Karlovka Bratislava (17.00)

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.