Novým trénerom Dunajskej Stredy by sa mal stať Talian Rossi

Publikované 09.06.2017 10:31
Image Novým trénerom Dunajskej Stredy by sa mal stať Talian Rossi

DUNAJSKÁ STREDA - Csaba Lázsló definitívne nebude pokračovať na lavičke klubu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC DAC 1904 Dunajská Streda. Jeho doterajší zamestnávateľ mu nepredĺži zmluvu, potvrdil to na svojom oficiálnom webe.

"Touto cestou by sme chceli Csabovi vyjadriť úprimnú vďaku za prácu, ktorú odviedol pre klub. Aj s odstupom času hodnotíme rozhodnutie zveriť mu do rúk zodpovednosť za A-tím ako správne a myslíme si, že úlohu, s ktorou prichádzal do klubu, sa mu podarilo splniť. Prajeme Csabovi veľa úspechov a sme si istí, že aj na jeho ďalšom pôsobisku bude úspešný. Klub je v období neustáleho rastu a tento rast bude pokračovať aj s príchodom nového trénera, ktorý, veríme, bude ďalej stavať na úspechoch svojho predchodcu," povedal pred fcdac.sk majiteľ klubu Oszkár Világi.

Rumunský tréner s maďarskými koreňmi a nemeckým pasom Csaba László prevzal tím zo Žitného ostrova v októbri 2016 po 12. kole práve skončenej sezóny, keď nahradil dovtedajšieho kormidelníka Krisztiána Németha. Mužstvo viedol v dvadsiatich ligových a dvoch pohárových stretnutiach. Vo Fortuna lige s ním skončil na siedmom mieste, so Slovnaft Cupom sa rozlúčili jeho zverenci vo štvrťfinále.

Lászlóovým nástupcom by sa mal stať Talian Marco Rossi. Informovala o tom talianska verzia portálu goal.com s odvolaním sa na Sky Sport. Podľa spomenutého zdroja je niekdajší obranca FC Turín, Sampdorie Janov či Eintrachtu Frankfurt Rossi v Bratislave, kde s vedením klubu podpíše dvojročný kontrakt s opciou na 12 mesiacov. Päťdesiatdvaročný kormidelník pred dvoma týždňami získal maďarský ligový titul s Honvédom Budapešť a prenikol s ním do Ligy majstrov, šéfom lavičky Honvédu je od februára 2015. Predtým viedol mužstvo tohto maďarského klubu od júla 2012 do apríla 2014. Rodák z Druenta pre Extra Time, prílohu periodika La Gazzetta dello Sport, priznal ponuky z Maďarska a Slovenska.

Text: SITA  Foto: Getty Images

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.