Osemnástka začne v utorok s prípravou na domáce MS

Publikované 20.03.2017 14:34
Image Osemnástka začne v utorok s prípravou na domáce MS

PIEŠŤANY - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov v utorok začne so spoločnou prípravou na domáce majstrovstvá sveta elitnej kategórie, ktoré sa od 13. do 23. apríla uskutočnia v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Tréner Norbert Javorčík bude mať v Piešťanoch k dispozícii zatiaľ iba 13 hráčov - dvoch brankárov, troch obrancov a ôsmich útočníkov. 

"Pre chlapcov, ktorým sa skončili klubové povinnosti, sme pripravili program, aby boli fyzicky aj herne v správnom zaťažení. Nech ich tréning udrží v správnom nastavení pred hlavnou časťou záverečnej prípravy a ak sa dostanú na šampionát, tak aj pred majstrovstvami sveta," povedal pre agentúru SITA kouč Norbert Javorčík a pokračoval: "Ďalší chlapci sa k nám pridajú, keď skončia v kluboch a vybavia si potrebné záležitosti aj v škole. Vo Švédsku už skončili Martin Fehérváry či Marek Korenčík. Títo dvaja, ak bude všetko v poriadku a budú zdraví, sa k nám pripoja už v pondelok v Piešťanoch."

Mladí Slováci sa na svetovom šampionáte predstavia v Poprade v základnej A-skupine. Ich súpermi budú postupne rovesníci z Fínska (13.4. o 19.30 h), Kanady (15.4. o 19.30 h), Lotyšska (17.4. o 19.30 h) a Švajčiarska (18.4. o 19.30 h). Štvrťfinálové súboje sú na programe 20.4. a súboje o medaily počas víkendu 22. a 23 apríla.

Káder tímu SR "18" v úvode prípravy na domáce MS v Poprade a Spišskej Novej Vsi:
Brankári: Matej Bátory, Juraj Ovečka
Obrancovia: Marcel Dlugoš, Martin Kupec, Martin Turian
Útočníci: Jozef Baláž, Oliver Giertl, Patrik Halama, Roman Karaffa, Jakub Köver, Martin Majerík, Martin Pospíšil, Matej Tóth

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.