Päť dôvodov, prečo naši hrali zle

Publikované 16.05.2017 15:34
Image Päť dôvodov, prečo naši hrali zle

BRATISLAVA (pzb) – Množstvo negatív a len minimum pozitívnych vecí. Celkový dojem z hry slovenského tímu na MS vyznieva veľmi zle. Ktoré sú hlavné dôvody toho, že Slovensko skončilo až na 14. mieste?

1. Zloženie mužstva

Skupina slovenských hokejistov, ktorá je schopná hrať na medzinárodnej úrovni, je veľmi úzka. A práve tento rok sa stalo, že drvivá väčšina z týchto hráčov sa ospravedlnila. Z NHL neprišiel nikto, a to najmä kvôli zraneniam. Boli však aj iné dôvody - únava či chýbajúce zmluvy ako v prípade Pánika, Daňa, Haláka či Budaja. Na MS tak išli aj hráči, ktorí by sa tam inak nedostali.

2. Strelecká impotencia

Dvanásť gólov v siedmich zápasoch. Menej ich dali už len Taliani. Už pred MS sa hovorilo o tom, že v kádri chýba hokejista, ktorý nepotrebuje na jeden gól päť šancí. Kritéria sčasti splnil len Miklík. Ukážkou nemohúcnosti je naopak Haščák, ktorý mal najviac striel z celého tímu (20) a nedal ani jeden gól.

3. Presilové hry

Bez konceptu, bez nápadu. Na celom šampionáte sme strelili v početnej výhode len tri góly. A bolo úspechom, keď naši dokázali súpera počas nich zatlačiť v pásme. Tréneri sa pritom vyjadrili, že v presilovkách je rozhodujúci talent hráčov a nie ich nacvičovanie...

4. Disciplína

Hráči stále o nej hovorili a aj tak nič zo svojich predsavzatí neplnili. V jednom ukazovateli sme tak na MS boli najlepší zo všetkých – a to práve v počte trestných minút (platilo po našom poslednom zápase v skupine). Hlúpe fauly pritom prichádzali aj v útočnom pásme a od hráčov ako Hudáček či Dravecký, ktorí mali ísť naopak príkladom.

5. Psychika

Mužstvo bolo odpisované už pred začiatkom šampionátu. V postup do štvrťfinále veril len málokto a negativizmus sa preniesol aj na samotných hráčov. Tí, žiaľ, nemali dostatočnú kvalitu, aby zvládli vypäté momenty MS. Našim nevyšiel vlastne ani jeden zápas, dostali nakladačky od favoritov a každým dňoch išla ich psychika dole.

Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.