Patrik Pinte a Dávid Strelec v ŠK Slovan Bratislava s novými zmluvami

Publikované 02.06.2017 16:34
Image Patrik Pinte a Dávid Strelec v ŠK Slovan Bratislava s novými zmluvami

BRATISLAVA - ŠK Slovan Bratislava podpísal nové profesionálne kontrakty s dvojicou talentovaných futbalistov - Patrikom Pintem a Dávidom Strelcom. Vedenie "belasých" pokračuje v trende uzatvárania profesionálnych zmlúv s mladými hráčmi, ktorí vychádzajú z Akadémie ŠK Slovan. "Po Samuelovi Kozlovskom a veľkom počte hráčov s profesionálnymi kontraktmi z minulého leta sa nových zmlúv dočkali ďalší dvaja perspektívni futbalisti. Patrik Pinte predĺžil už existujúcu zmluvu o ďalšie dva roky a Dávid Strelec podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt na dva roky s ročnou opciou," uvádza oficiálna internetová stránka bratislavského klubu.

Dvadsaťročný útočník či krídelník Patrik Pinte (nar. 6. januára 1997) strávil sezónu 2016/2017 v A-mužstve Slovana. Za prvý tím si pripísal dokopy päť štartov, zaujal najmä výkonom na trávniku Trnavy, kde "belasí" vyhrali jednoznačne 3:0. Popritom zbieral zápasovú prax za druholigovú juniorku. V závere sezóny si Pinte vyslúžil nomináciu do slovenskej reprezentácie v kategórii do 20 rokov, za ktorú nastúpil vo víťaznom zápase s Maďarskom.

Mládežnícky reprezentant Strelec, ktorý iba nedávno dovŕšil 16 rokov, ale už pravidelne nastupuje vo vyššej vekovej kategórii U17, patrí medzi najväčšie talenty Akadémie ŠK Slovan. Najčastejšie hráva na poste útočníka, no uplatní sa aj ako ofenzívny stredopoliar či krídelník. V sezóne 2016/2017 nastrieľal v zápasoch za "šestnástku" a "sedemnástku" dovedna 19 gólov a podieľal sa aj na triumfe ŠK Slovan Bratislava "16" na Memoriáli Petra Dubovského. "Strelec na ihrisku doslova potvrdzuje svoje priezvisko - v ročníku 2015/2016 dal 24 gólov a v sezóne 2014/2015 ešte ako žiak skóroval devätnásťkrát. Dávid je pevnou súčasťou slovenskej reprezentácie do 16 rokov," dopĺňa web ŠK Slovan.

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.