Perniš sa dohodol so Starou Zagorou

Publikované 30.01.2017 08:41
Image Perniš sa dohodol so Starou Zagorou

BRATISLAVA - Bývalý 7-násobný slovenský futbalový reprezentant Dušan Perniš si našiel nové pôsobisko, jeho brankárska kariéra bude pokračovať v klube najvyššej bulharskej súťaže PFC Beroa Stara Zagora. Zmluvu podpísal na jeden a pol roka. Pre pondelkové vydanie denníka Šport to potvrdil manažér Emil Kovarovič: "Interes o Perniša prejavili ďalšie bulharské kluby z Varny či Plovdivu, ozvali sa české tímy. Rokovania s Beroe boli rýchle a korektné. Je to finančne stabilizovaný a ambiciózny klub."
Tridsaťdvaročný Perniš v závere uplynulého kalendárneho roka rozviazal spoluprácu s gréckym účastníkom najvyššej súťaže FC Iraklis 1908 Solún, kam prišiel v lete 2015 a podpísal kontrakt na dva roky. Urobil tak z dôvodu zlej finančnej situácie jeho vtedajšieho zamestnávateľa. Po návrate domov sa pripravoval s AS Trenčín. K svojmu novému tímu sa pripojil na Cypre, predchádzali tomu zdravotné testy. Šancu by mal dostať už v najbližších prípravných zápasoch s ruskou Ufou a ukrajinskou Zirkou. Do Starej Zagory si bývalého brankára Dubnice, Žiliny, Senca, škótskeho Dundee United, poľského klubu Pogoň Štetín, domovskej Nitry a Slovana Bratislava vraj vybral tunajší tréner brankárov. "Dali mu prednosť pred členom širšieho kádra bulharskej reprezentácie Božidarom Mitrevom, ktorý pôsobí v moldavskom Šeriffe Tiraspoľ," tvrdí pre Šport Kovarovič.
PFC Beroe je bulharským šampiónom zo sezóny 1985/86, po 19. kolách ligovej sezóny 2016/17 figuruje na ôsmom mieste tabuľky.

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.