Peru chce byť budúci rok súčasťou Dakaru

Publikované 25.01.2017 15:18
Image Peru chce byť budúci rok súčasťou Dakaru

LIMA - Peruánska vláda informovala, že sa snaží o návrat na mapu motoristického púštneho dobrodružstva Rely Dakar v roku 2018 a chystá rokovania s organizátorom podujatia, francúzskou spoločnosťou ASO. Dakar sa premiérovo jazdil na území Peru v roku 2012 a o rok neskôr hlavné mesto Lima hostilo otvárací ceremoniál. Odvtedy usporiadatelia túto krajinu do programu prestížnych pretekov nezaradili.

"Peru zainvestuje rovnako ako predtým. Robíme tak s dostatočným časovým predstihom, aby sme zabezpečili najlepší Dakar, aký kedy Južná Amerika videla. Očakávame ekonomickú návratnosť 300 miliónov dolárov z ubytovania, predaja jedál a nápojov a dopravy. K tomu treba ešte pripočítať výnosy z vysielacích práv doma a v zahraničí," povedal na tlačovej konferencii Eduardo Ferreyros, minister Peru pre zahraničný obchod a cestovný ruch.

Tohtoročný Dakar zavítal premiérovo v histórii do Paraguaja, okrem toho sa jazdci predstavili aj v Argentíne a Bolívii. Od prechodu z Európy a Afriky bolo stálym hostiteľom Rely Dakar aj Čile, naposledy bolo súčasťou v edícii 2015. Šéf ASO Etienne Lavigne v budúcnosti plánuje do programu zahrnúť viacero krajín Južnej Ameriky, spomenul Ekvádor a Kolumbiu. Informoval portál motorsport.com.

Text: SITA  Foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.