Pôvodný víťaz pretekov Sydney - Hobart bol diskvalifikovaný. Prišiel o svoje deviate víťazstvo

Publikované 28.12.2017 11:17
Image Pôvodný víťaz pretekov Sydney - Hobart bol diskvalifikovaný. Prišiel o svoje deviate víťazstvo

HOBART - Jachta Wild Oats XI si napokon nezaknihovala v poradí deviate víťazstvo na tradičných prestížnych pretekoch v jachtingu z austrálskeho Sydney do Hobartu v Tasmánii, hoci do cieľa dorazila prvá. LDV Comanche podali protest po kolízii v úvode pretekov práve s víťaznou jachtou Wild Oats XI. Jury protestu vyhovela a po penalizácii sa poradie zmenilo. K rozhodnutiu dospela na základe očitých svedkov i kamerových záznamov.

Posádka Wild Oats XI bola v cieli o 16 minút a 34 sekúnd skôr ako jej najväčší súperi z LDV Comanche. Wild Oats XI na čele s Austrálčanom Markom Richardsom prekonali s výsledným časom 1 deň, 8 hodín, 48 minút a 50 sekúnd predchádzajúci rekord utvorený jachtou Perpetual Loyal, ten mal hodnotu 1 deň, 13 hodín, 31 minút a 20 sekúnd. Po revízii výsledkov na prvom mieste skončil LDV Comanche v čase 1 deň 9 hodín, 15 minút a 24 sekúnd, čo je taktiež prekonanie doterajšieho rekordu o viac ako štyri hodiny. Wild Oats XI mali po penalizácii čas o 33 minút horší ako víťazi.

"Sme veľmi sklamaní, ale musíme to zniesť," reagoval na verdikt jury Mark Richards, líder posádky Wild Oats XI . Kapitán a majiteľ LDV Comanche Jim Cooney opísal rozhodnutie ako "férové".

Text: SITA   Foto: SITA/AP

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.