Pred rokom montoval solárne panely, dnes rozhoduje extraligové zápasy

Publikované 06.11.2017 12:58
Image Pred rokom montoval solárne panely, dnes rozhoduje extraligové zápasy

POPRAD (pzb) - Takto pred rokom montoval v Nemecku solárne panely. Na hokej v tej dobe úplne zanevrel a spolu s ďalšími známymi menami zo slovenských klzísk radšej manuálne pracoval v zahraničí, aby si slušne zarobil.

Teraz je však už všetko inak. Momentálne je z neho hráč s najlepšou formou v hokejovej extralige. Dvadsaťosemročný Lukáš Vartovník v posledných týždňoch totiž rozhoduje zápasy v prospech Popradu. Proti Liptovskému Mikulášu zariadil výhru svojho tímu dvomi gólmi, pod víťazstvo 5:4 nad majstrovskou Banskou Bystricou sa podpísal dvomi asistenciami a gól strelil aj v poslednom zápase v Žiline, ktorý Poprad vyhral 2:1. Vartovník je tak momentálne pre mužstvo spod Tatier kľúčovým hráčom. „Som rád, že si môžem zahrať za Poprad. Bola to však vec dohody medzi Spišskou Novou Vsou a Popradom. Extraliga ma lákala viac, takže som rád, že si ju môžem zahrať,“ povedal Vartovník, ktorý sezónu začínal v prvej lige. Vďaka úzkej spolupráci medzi Spišskou Novou Vsou a Popradom však dostal šancu aj v najvyššej súťaži a chytil sa jej. Po odohraní 8 zápasov má veľmi dobrú bilanciu 4 góly a 3 asistencie. Jeho prínos kvituje aj popradský tréner Marcel Ozimák: „Som rád, že sa chytil svojej šance. Podávala spoľahlivé výkony. Už dlhší čas sme o neho mali záujem. Zaslúži si to a verím, že bude pre nás platným hráčom.“

V extralige hral pritom rodák z Gelnice naposledy v sezóne 2012/2013. Neskôr pokračoval v kariére v prvej lige a vystriedal Liptovský Mikuláš, Humenné a Spišskú Novú Ves. V auguste 2016 sa však rozhodol pre veľkú zmenu. Spolu s ďalšími bývalými hráčmi Spišskej Novej Vsi Pavlom Gurčíkom, Matúšom Leskovjanským či Richardom Smotrilom začal pracovať vo firme venujúcej sa montáži konštrukcií na solárne panely. Starí známi vytvorili súdržnú partiu, ktorá do zahraničia chodila na turnusy. Pracovali najmä v Nemecku, ale niekedy dostali aj zákazky v iných krajinách. Vartovník si vtedy myslel, že sa jeho kariéra športovca nadobro skončila.

K hokeju sa však opäť vrátil začiatkom roka 2017. Po osemmesačnej prestávke, počas ktorej ani raz nestál na korčuliach. Vrátil sa do prvoligovej Spišskej Novej Vsi, kde pôsobil až do doby, kým nezaujal funkcionárov Popradu.

Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.