Ramsay a Šatan nominovali na turnaj do Nórska

Publikované 29.11.2017 16:45
Image Ramsay a Šatan nominovali na turnaj do Nórska

Až štyria hráči majú viac ako sto štartov v národnom drese.

BRATISLAVA - Generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan a tréner A-tímu SR Craig Ramsay zverejnili nomináciu hráčov na turnaj MECA Hockey Games 2017, ktorý sa uskutoční od 11. do 17. decembra v nórskom Hamare. Hráči sa ešte predtým zídu na tréningovom kempe v Bratislave.

Výber trénera Ramsayho a generálneho manažéra Šatana je nabitý skúsenosťami. Až štyria hráči majú viac ako sto štartov v národnom drese. Najviac, až 172, ich na svojom konte má obranca Dominik Graňák. Za ním je so 137 štartmi Tomáš Starosta, Tomáš Surový so 116 a Ivan Švarný so 113 štartmi. Skúsenosťami určite nezaostávajú ani útočníci Michel Miklík (94), Ladislav Nagy (90) či ďalší. "Na Nemeckom pohári sme chceli vyskúšať hráčov, ktorí zatiaľ nemali možnosť byť v reprezentácii. Teraz chceme vidieť hráčov, ktorí už majú skúsenosti. Uvidíme, ako si osvoja nový štýl, ktorý chceme hrať a čo ukážu na medzinárodnej úrovni," povedal na margo nominácie generálny manažér Miroslav Šatan.

V medzištátnom zápase za seniorský tím SR by v Hamare mohol debutovať brankár Denis Godla. Ten si zatiaľ reprezentačný dres obliekol v juniorských národných tímoch do 17, 18 aj 20 rokov, v olympijskom výbere do 23 rokov či v modelovanom zápase proti výberu Tipsport ligy.

Slovenská hokejová reprezentácia sa na turnaji MECA Hockey Games 2017 v nórskom Hamare stretne postupne s Francúzskom, Ruskom a Nórskom. "Zápas proti Rusku by mal byť najkvalitnejším stretnutím, ktoré odohráme. Verím, že sa s nimi pobijeme o víťazstvo na turnaji. Ich zostava bude zrejme podobná ako na Nemeckom pohári," dodal Miroslav Šatan.

 

Zdroj: SITA Foto: Getty Images