Ramsay je správna voľba, tvrdí Chára

Publikované 11.08.2017 11:48
Image Ramsay je správna voľba, tvrdí Chára

BRNO - Nového kouča reprezentácie Craiga Ramsayho dobre pozná zo slovenských hokejistov Zdeno Chára. Obrovitý bek strávil so 66-ročným kormidelníkom spoločný čas v Bostone Bruins.

"Craig mal vždy neskutočnú trpezlivosť. V napätých momentoch nezmätkuje, je pokojný. Zvláda napäté stavy. Naopak, keď bola situácia uvoľnená, dokázal pritvrdiť. Pre mňa je to najmä neskutočne zaujímavý človek, ktorý veľa vie. Nie iba o hokeji. Môžete sa s ním hodiny porozprávať o čomkoľvek. Je veľmi príjemný. Naša spolupráca bola vynikajúca, na takých ľudí sa nezabúda," uviedol pre server iDnes.cz. na adresu nového trénera národného tímu SR Chára, ktorý má k Ramsaymu blízko.

"Sme v kontakte. Odvtedy, čo trénoval Boston, sme stále v spojení. Telefonicky či prostredníctvom správ. Občas sa vidíme aj osobne," priznal 40-ročný obranca na stredajšej rozlúčke českého útočníka Martina Havláta s kariérou.

Ramsay môže podľa Cháru dostať slovenský hokej späť na správnu cestu. Ako dlho to však potrvá, je otázne. "Je to veľmi náročné takto hodnotiť. Verím, že sa všetci snažia danú situáciu zlepšiť. Nemáme inú možnosť. Musíme si zachovať trpezlivosť a pracovať. Craig je však vynikajúci človek. Vie veľmi dobre pracovať s ľudmi, dokáže pomôcť," dodal pre iDnes.cz kapitán Bostonu.

Text: SITA   Foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.