ROZBOR: Švédi hrali tak, aby sa nespotili

Publikované 16.05.2017 14:37
Image ROZBOR: Švédi hrali tak, aby sa nespotili

BRATISLAVA (pzb) – Konečné 14. miesto je najhorším umiestnením Slovenska v histórii majstrovstiev sveta. V siedmich zápasoch mužstvo trénera Cígera získalo iba jednu výhru – po predĺžení proti Taliansku.

Celkový dojem: Brankár Július Hudáček už dva dni pred zápasom povedal, že proti Švédom nemáme šancu. A mal vlastne pravdu. Inkasovali sme dva rýchle góly a za stavu 0:2 každému jasné, že naši nedokážu zápas otočiť. Do karát im však zahral fakt, že Švédi zvoľnili, mali lajdácky a pohodový prístup. Svedčia o tom aj dva tresty za príliš veľa hráčov na ľade a ďalší za neskorý príchod po prvej tretine. Priebeh zápasu si napriek tomu postrážili.

Komu zápas vyšiel: Brankár Jaroslav Janus, ktorý išiel do bránky po treťom góle už neinkasoval. Chválime aj Andreja Kudrna za jeho ukážkové zakončenie pri góle na 1:2.

Komu zápas nevyšiel: Chyby robili Michal Sersen, Eduard Šedivý, Juraj Mikuš či Pavol Skalický. Naopak, v útoku čisté šance nepremenili Marcel Haščák s Michelom Miklíkom.