Publikované 10.02.2018 19:53
Image Rybáriková vyhrala dvojhru po 10 rokoch, po boji vyrovnala stav duelu proti Rusku

BRATISLAVA - Líderka domácich Magdaléna Rybáriková zvíťazila nad dvojkou singlovej nominácie hostiek Annou Kalinskou za 138 minút 5:7, 6:3, 6:4 v druhej sobotňajšej dvojhre v rámci víkendového bratislavského stretnutia Slovensko - Rusko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien. Po úvodnom dni je stav 1:1.

Paradoxom je, že Rybáriková prehrala prvý set z náskoku 3:1, ten druhý si pripísala z manka 1:3 a v treťom sa presadila zo skóre 2:4. Úradujúca semifinalistka Wimbledonu a čerstvejšia aj osemfinalistka Australian Open Rybáriková zaznamenala svoj 11. úspech v rade v trojsetových dueloch, táto séria "maratónskych" úspechov trvá od júna. Zverenkyňa Petra Hubera štvrtý raz počas spomenutej šnúry predviedla obrat z 0:1 na sety.

"Znova sa ukázalo, že vo Fed Cupe to bez ohľadu na rebríčkové postavenie býva otvorené, hráčky dokážu predviesť úplne iné výkony ako na turnajoch. Som veľmi rada, že som napokon vybojovala tento bod, určite je to veľmi dôležité víťazstvo. Kritické to bolo najmä za stavu 5:7, 1:3, ale vtedy som sa trošku uvoľnila, súperka zneistela a ja som našla moju hru. Ku koncu som už trošku bojovala aj s chrbtom a tento povrch nie je úplne šitý pre mňa. Teší ma, že som to všetko zvládla," povedala pre RTVS Rybáriková, ktorá síce vo Fed Cupe má skóre 15:11, z toho vo dvojhre 8:7, ale na singlový triumf čakala 10 rokov.

SLOVENSKO - RUSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách
(Bratislava, NTC, tvrdý povrch DecoColor pod zatiahnutou strechou)

Viktória Kužmová - Natalia Vichľancevová 4:6, 2:6 za 72 minút (44, 28)

Magdaléna Rybáriková - Anna Kalinská 5:7, 6:3, 6:4 za 138 minút (49, 41, 48)