Škriniar do Interu, je najdrahším Slovákom v histórii

Publikované 07.07.2017 11:24
Image Škriniar do Interu, je najdrahším Slovákom v histórii

MILÁNO - Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar sa stal hráčom talianskeho klubu Inter Miláno, do ktorého prestúpil z konkurenčnej Sampdorie Janov. Jeho nový zamestnávateľ to oficiálne oznámil v piatok predpoludním na svojom webe, vzápätí transfer prostredníctvom svojej internetovej stránky potvrdila Sampdoria. Škriniar podpísal zmluvu na päť rokov. Jeho agent Karol Csontó prostredníctvom sociálnych sietí informoval o odstupnom vo výške 23 miliónov eur, čím sa Škriniar stal najdrahším slovenským futbalistom v histórii. Prekonal niekdajšieho univerzála ľavej strany ihriska Vratislava Greška, ktorý v roku 2002 prestúpil práve z Interu Miláno do Parmy za 21,5 milióna eur.

Súčasťou obchodu medzi Sampdoriou a Interom bol presun útočníka Gianlucu Caprariho opačným smerom údajne za 15 miliónov eur. Tento pohyb ohlásili oba zainteresované kluby minulý týždeň.

Dvadsaťdvaročný stopér prišiel do Sampdorie v januári 2016 z MŠK Žilina. Rodák zo Žiaru nad Hronom bol v uplynulej sezóne neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy janovského mužstva. Vlani reprezentoval Slovensko na majstrovstvách Európy vo Francúzsku, v ostatných mesiacoch je stabilnou súčasťou zostavy trénera SR Jána Kozáka. Nedávno sa predstavil aj na kontinentálnom šampionáte hráčov do 21 rokov v Poľsku, kde ho zaradili do ideálnej zostavy turnaja.

Text: SITA  Foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.