skriniar
Lazio
serie a

Publikované 20.05.2018 23:03
Image Škriniarov Inter po fantastickom finiši vybojoval Ligu majstrov, víťazná rozlúčka Neapola

V úvodnom nedeľnom zápase posledného 38. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil FC Turín na ihrisku Janova 2:1 a v tabuľke súťaže mu tak definitívne patrí desiata priečka.
      Hostia udreli po polhodine hry, keď obrana domácich zabudla na španielskeho útočníka Iaga Falqueho, ktorý nekompromisne otvoril gólový účet duelu. V 58. minúte zvýšil na 2:0 nikým nestrážený Daniele Baselli. Čestný úspech v rozlúčke so sezónou zabezpečil domácim desať minút pred koncom riadneho hracieho času Goran Pandev.
      Neapol síce v minulom kole stratil šancu na titul, no so sezónou sa rozlúčil víťazstvom 2:1 nad Crotone. Tím slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka tak poslal hostí definitívne do druhej ligy. Hamšík nastúpil v 75. minúte.
      Na poslednú chvíľu sa zachránil nováčik S.P.A.L. 2013, ktorý zdolal Sampdoriu 3:1. Istotu zotrvania v Serii A nemalo ani Cagliari, ktorému po víťazstve nad Atalantou 1:0 napokon patrí konečná 16. priečka.
      Víťazne sa lúčil aj Inter Miláno, za ktorý celý zápas tradične odohral slovenský obranca Milan Škriniar, keď vyhral 3:2 na pôde Lazia Rím, hoci ešte štvrťhodinu pred koncom prehrával. Dôležité je, že "Nerazzurri" Lazio preskočili na štvrté miesto zaručujúce účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2018/2019 pri rovnosti bodov vďaka lepším vzájomným zápasom.

Serie A - 38. kolo:
      FC Janov – FC Turín 1:2 (0:1)
      Góly: 80. Pandev – 30. Falque, 58. Baselli, ČK: 83. Ansaldi (Turín)

AC Miláno – ACF Fiorentina 5:1 (2:1)
      Góly: 41. a 59. Cutrone, 23. Calhanoglu, 49. Kalinič, 76. Bonaventura – 20. Simeone

Cagliari Calcio – Atalanta Bergamo 1:0 (0:0)
      Gól: 87. Ceppitelli

Chievo Verona – Benevento Calcio 1:0 (0:0)
      Gól: 49. Inglese

SSC Neapol – FC Crotone 2:1 (2:0)
      Góly: 23. Milik, 32. Callejon – 90. Tumminello
      /za domácich M. Hamšík od 75. min./

SPAL Ferrara – Sampdoria Janov 3:1 (1:0)
      Góly: 4. a 52. Antenucci (prvý z 11 m), 50. Grassi – 65. Kownacki, ČK: 32. Caprari (Sampdoria)

Udinese Calcio – FC Bologna 1:0 (1:0)
      Gól: 30. Fofana

Lazio Rím - Inter Miláno 2:3 (2:1)
      Góly: 9. Perišič (vlastný), 41. Anderson - 29. D'Ambrosio, 78. Icardi (z 11 m), 81. Vecino, ČK: 79. Lulič (Lazio)