Skupina dôchodcov z Bayernu verí, že uspeje v modernom svete

Publikované 26.11.2017 12:58
Image Skupina dôchodcov z Bayernu verí, že uspeje v modernom svete

BRATISLAVA (jnk) – Futbalisti Bayernu Mníchov prekvapujúco prehrali na ihrisku Borussie Mönchengladbach 1:2. Pod vedením trénera Juppa Heynckesa stratili Bavori vôbec prvé body v sezóne.

Heynckes sa kormidla ujal 8. októbra a odvtedy ťahal Bayern sériu deviatich víťazných zápasov: päť v Bundeslige, tri v Lige majstrov a jeden v nemeckom pohári.

Borussia viedla po polčase 2:0, jej góly strelili v priebehu piatich minút Thorgan Hazard z jedenástky a Matthias Ginter. Za hostí znížil v 74. minúte Arturo Vidal. „Zápas sme si prehrali v prvom polčase. Hrali sme pomaly a bez poriadneho rytmu. Hoci sa naša hra po polčase zlepšila a súper mal len jednu príležitosť na skórovanie, hral naozaj rozumne v defenzíve,“ komentoval 72-ročný Heynckes na tlačovej konferencii. Pre trénera Bayernu bol zápas špecifický v tom, že je rodákom práve z Mönchengladbachu. V Borussii strávil dvanásť rokov ako hráč a ďalších deväť v pozícii trénera.

Slovák László Bénes z Mönchengladbachu do hry nezasiahol. V zostave Bayernu absentovali Manuel Neuer, Thomas Müller, Franck Ribéry, Arjen Robben, Jérome Boateng, Thiago či David Alaba. Mníchovčania nastúpili v rozostavení 4-1-4-1, pričom kľúčovú pozíciu v strede poľa mal kapitán Javi Martínez.

Aj po prehre s Mönchengladbachom zostali Mníchovčania na čele tabuľky. Pred druhým Lipskom však majú už len trojbodový náskok. Mönchengladbach sa posunul na štvrtú pozíciu za Schalke a pred Dortmund. „Vedeli sme, že proti takému súperovi ako je Bayern nebudeme mať veľa šancí na gól. Tie, ktoré sme mali, sme však využili a potom sme sa už sústredili na bránenie. V niektorých momentoch sme mali aj kus šťastia,“ povedal brankár Borussie Yann Sommer.

Prezident Bayernu Uli Hoeness na piatkovom valnom zhromaždení klubu povedal, že je možné, aby Heynckes pokračoval v pozícii trénera aj v nasledujúcej sezóne. „Sme ako skupina dôchodcov: Heynckes má 72, mne je 65, šéf správnej rady Karl-Heinz Rummenigge má 62 a náš doktor Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt 76. Možno už nie sme schopní utekať, ale naše mozgy fungujú na sto percent. A to je najdôležitejšie. Naďalej budeme robiť všetko preto, aby sme pre náš klub nastavili ten správny smer. V dnešnej dobe je to o to zložitejšie, že na európskej úrovni nebojujeme iba proti iným klubom, ale proti celým štátom. Našimi súpermi už nie sú len Manchester United, Manchester City alebo Paríž St. Germain, ale Katar, Abu Dhabí, ruský oligarcha či americký hedgeový fond,“ citoval Hoenessa nemecký Bild.