Slováci proti Malte s Dudom, Weissom aj Rusnákom

Publikované 08.10.2017 17:10
Image Slováci proti Malte s Dudom, Weissom aj Rusnákom

TRNAVA - Aj stredopoliari Ondrej Duda, Vladimír Weiss a Albert Rusnák prenikli do základnej zostavy trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka pre nedeľňajší podvečerný zápas v Trnave proti Malte (18.00 h) na záver bojov v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. V porovnaní s úvodnou jedenástkou zo štvrtkového glasgowského stretnutia so Škótskom chýbajú záložníci Juraj Kucka, Ján Greguš i Róbert Mak - krídelník gréckeho PAOK Solún pre kartový trest - a obranca Ján Ďurica, ktorého nahradil Milan Škriniar.

V bránke sa opäť predstaví Martin Dúbravka, dostal prednosť pred Matúšom Kozáčikom. Obrannú formáciu vedno s kapitánom Martinom Škrtelom utvoria Peter Pekarík, Škriniar a Tomáš Hubočan. V strede poľa nastúpia Stanislav Lobotka, Rusnák, Duda, Marek Hamšík a Weiss. Adam Nemec je v Kozákovom rozostavení jediným útočníkom. Nedeľňajší súboj v Trnave povedú rozhodcovia z Talianska. Hlavným arbitrom je Paolo Mazzoleni, asistentmi sú Mauro Tonolini a Andrea Crispo.

Slovákom patrí po deviatich kolách 3. priečka v tabuľke F-skupiny, Malta dosiaľ nebodovala a je posledná. Kozákovi zverenci vo štvrtok glasgowskou prehrou 0:1 definitívne prišli o šancu na priamy postup na svetový šampionát, ten v "efku" dosiahli Angličania (23 bodov). V hre o druhú priečku, ktorá môže, no nemusí zaručiť baráž, ešte sú tri krajiny - Škótsko (17 b.), Slovensko (15 b.) a Slovinsko (14 b.). Škóti v nedeľu o 18.00 h nastúpia v Ľubľane proti Slovincom. Slováci bezpodmienečne musia zvíťaziť nad Maltou. Na druhú priečku by sa potom posunuli v prípade, že Škóti nezvíťazia v Slovinsku. Ak by Škóti v Ľubľane remizovali, v prospech Slovákov by pri rovnosti počtu bodov rozhodlo skóre. Následne by Slováci čakali na vývoj v zostávajúcich skupinách. Pre posledné mužstvo z tabuľky "druhých" sa totiž kvalifikácia skončí, zostávajúcich osem tímov z druhých priečok bude v novembri bojovať v play-off o zostávajúce štyri európske miestenky.

Základné zostavy nedeľňajšieho zápasu Slovensko - Malta v Trnave (18.00 h) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové MS 2018 do Ruska:
Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hubočan - Lobotka - A. Rusnák, Duda, Hamšík, Weiss - A. Nemec
Malta: Hogg - S. Borg, Agius, R. Camilleri, J. Zerafa - Pisani, R. Fenech, P. Fenech, Gambin - Effiong, Schembri

Zdroj: SITA Foto: SITA