curling
pjongčang
paralympiada

Slováci s víťazstvom i prehrou v curlingu

Publikované 12.03.2018 09:30
Image Slováci s víťazstvom i prehrou v curlingu

PJONGČANG - Slovenským reprezentantom v curlingu na vozíku sa v pondelok darilo na XII. zimných paralympijských hrách v kórejskom Pjongčangu len čiastočne. V hale v Kangnungu predpoludním zdolali výber Švédska 8:3, popoludní podľahli tímu Nemecka tesne 6:7. V doterajšom priebehu turnaja absolvovali Slováci päť stretnutí a dosiahli v nich dve víťazstvá a tri prehry.

Proti Švédom odohrali veľmi dobrý zápas, hneď v prvej zmene získali tri body a vedenie už nepustili z rúk. Keď v siedmej zmene pridali už ôsmy bod, ich súperi sa rozhodli z duelu odstúpiť, keďže nevideli reálnu možnosť aspoň vyrovnať v poslednom ende.

Neskôr proti Nemcom nezačali dobre a prehrávali po prvej zmene 0:3, ale postupne sa "vrátili" do zápasu a po polovici duelu bolo vyrovnané 4:4. V závere mali Nemci mierny náskok, ktorý si aj zásluhou "šťastných" záverečných kameňov v siedmej a ôsmej zmene udržali. "V úvode som spravil zlé rozhodnutie a dostali sme 'trojku'. Potom sme to museli dobiehať. Záver bol zaujímavý, mám veľmi rád, keď sa v závere musí taktizovať, je to také 'psycho'. Nemci hrali dobre, ale v posledných dvoch zmenách hodili dva také šťastné kamene, že to trochu zamrzí," zhodnotil prehru s Nemcami skip slovenského tímu Radoslav Ďuriš.

Aj tréner František Pitoňák začal hodnotenie nezvládnutým úvodom duelu. "Potom nás stálo dosť síl, aby sme to vyrovnali. V druhej polovici si moji zverenci verili a vyzeralo to veľmi nádejne. Boli sme lepší ako Nemci, ale nemecká hráčka Christiane Putzichová v siedmom a ôsmom ende zahrala veľmi šťastné kamene, aj keď pôvodne mala v úmysle niečo iné. Víťazstvo sme zase mali na dosah, ale opäť to nevyšlo,“ povedal hlavný kouč.

Sklamaný, ale s úsmevom na tvári, odchádzal do šatne Imrich Lyócsa. "Máme za sebou duel so smolným koncom. O jeden bodík nám unikajú víťazstvá, ako keby to bolo začarované. Musíme sa koncentrovať na ďalší duel, nesmieme klesať na duchu," poznamenal.

V utorok absolvujú Slováci opäť dve stretnutia, nastúpia v súbojoch proti Neutrálnym paralympijským športovcom (z Ruska, pozn.) a tímu Veľkej Británie. Po dni voľna čakajú súťaže aj zjazdárov, tí absolvujú superkombináciu.

XII. zimné paralympijské hry - Pjongčang (Kórejská republika) - pondelok:

CURLING
Švédsko - Slovensko (skip Radoslav Ďuriš, Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Peter Zaťko, Imrich Lyócsa) 3:8 po 7. zmene (0:3, 1:0, 0:2, 0:1, 2:0, 0:1, 0:1, X)
Nemecko - Slovensko (skip Radoslav Ďuriš, Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Imrich Lyócsa, Peter Zaťko) 7:6 (3:0, 0:2, 1:0, 0:2, 2:0, 0:1, 1:0, 0:1)

Text, foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.