pencová

Slovenky neuhrali v Bielorusku ani set

Publikované 23.05.2018 16:58
Image Slovenky neuhrali v Bielorusku ani set

Slovenské volejbalové reprezentantky sa nedočkali víťazstva ani vo svojom druhom zápase C-skupiny Zlatej Európskej ligy. Zverenkyne trénera Marca Fenoglia podľahli v Minsku domácim Bieloruskám 0:3. Na konte majú Slovenky dve prehry, v sobotu nestačili na Bielorusko v domácom prostredí v Poprade (2:3). Najbližšie sa predstavia v sobotu 26. mája o 16:00 v Prahe proti domácemu Česku.

Zlatá Európska liga žien, C-skupina - 2. kolo:
Bielorusko - Slovensko 3:0 (23, 19, 20)
Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: Simičová (Srb.) a Asipčik (Biel.), 970 divákov.
Bielorusko: Šašová 5, Markevičová 8, Barysevičová 11, Kasciučyková 2, Hryškevičová 11, Stoliarová 6, liberá Pauliukouskajaová a Hanijevová (Kananovičová 0, Seryková 9). Tréner: P. Chilko.
SR: Radosová 16, Herelová 5, Salanciová 6, Hudecová 6, Pencová 3, Koseková 1, libero Nikmonová (Drobňáková 1, Pištěláková 1, Töröková 1). Tréner: M. Fenoglio.

Slovenky nastúpili na poste univerzálky so Salanciovej, na ďalších pozíciách bola zostava rovnaká ako v sobotu v Poprade. Bielorusky v úvode viedli 3:0, potom 6:3 a v polovici setu 16:13. Napriek tomu mali slovenské volejbalistky šancu vyhrať prvý set. Pri podaní Radosovej otočili zo 17:21 na 23:21, ale koncovku zvládli lepšie domáce hráčky a úvodné dejstvo získali v pomere 25:23.

V druhom sete sa Slovenky dostali po ese Radosovej do vedenia 13:12, ale v ďalšom priebehu dominovali domáce reprezentantky. Vybudovali si troj-štvor bodový a už ho nepustili. Bielorusko vyhralo druhý set 25:19.

Na začiatku tretieho setu vyhrávali slovenské volejbalistky 6:3, ale Bielorusky manko rýchlo zmazali a pokračovalo sa bod po bode. Nádej svitla po tom, ako slovenské volejbalistky vyrovnali na 18:18. Koncovku však vôbec nezvládli, bieloruské volejbalistky vyhrali set 25:20 a celý duel 3:0.

Zdroj, foto: SVF/CEV