Slovenský pohár chcú opäť získať Good Angels Košice

Publikované 15.08.2017 14:41
Image Slovenský pohár chcú opäť získať Good Angels Košice

KOŠICE - Úradujúci ženský majster Slovenska Good Angels Košice začal v pondelok letnú prípravu na ďalšiu sezónu. Zapojili sa do nej aj tri nové posily - Marta Páleníková, Angelika Theinerová a legionárka z Litvy, 196 cm vysoká 20-ročná pivotka Daugile Šarauskaite.

"Som veľmi rád, že kostra tímu ostala pokope. Doplnili sme družstvo o slovenskú reprezentantku Martu Páleníkovú, ktorá je síce po zranení, ale je to hráčka s vysokými kvalitami. Verím, že aj Daugile bude platnou posilou, hoci je to stále mladá basketbalistka a rozhodne tu nie je v pozícii hviezdy. Prichádza k nám z tímu Kibirkštis Vilnius, ktorý minulý rok hral Východoeurópsku ligu. Je to ľaváčka a mala by byť náhradou za Beátu Janoščíkovú," uviedol pre klubový web Good Angels tréner družstva Peter Jankovič.

V zostave 14-násobných majsteriek Slovenska bude v nasledujúcej sezóne chýbať medzi divákmi obľúbená legionárka zo Slovinska Teja Oblaková. "Každý je nahraditeľný, ale Teja nám bude určite chýbať a hlavne na začiatku sezóny. Dúfam, že hráčky, ktoré prídu, ju dokážu nahradiť. Budeme musieť zmeniť náš herný prejav a viac sa sústrediť na kolektívnu hru ako v minulosti," vyjadril sa ďalej Jankovič. Jeho zverenky sa budú pripravovať na sezónu prevažne v domácich podmienkach. "Prvé tri a pol týždňa budeme v Košiciach. Vystriedame posilňovňu, telocvičňu a behy vonku. Druhý septembrový víkend pôjdeme na úvodný turnaj do Krakova, kde absolvujeme tri zápasy. Hneď na to máme doma Veľkú cenu Košíc a koncom septembra štartuje Východoeurópska liga, kde cestujeme na prvý turnaj do Lotyšska,“ pokračoval hlavný tréner Košičaniek.

Tím Petra Jankoviča má opäť len tie najvyššie ambície, túži však aj po ďalšej trofeji, ktorú im minulý rok "vyfúkli" najväčšie konkurentky z Piešťanských Čajok. "Jediná zmena je, že chceme naspäť Slovenský pohár. To je moje osobné prianie, pretože vlani to bolo moje prvé finále, ktoré som nezvládol a tak by som to chcel vrátiť. Vo FIBA Cupe sa budeme snažiť dostať sa čo najďalej, prvoradý bude postup zo skupiny. Vo Východoeurópskej lige obhajujeme titul a verím, že to zvládneme. Určite bude táto sezóna ťažšia ako predošlá. Každý na nás bude opäť poľovať a my budeme musieť byť v každom zápase maximálne pripravení,“ uzavrel Jankovič.

Zdroj: SITA Foto: SITA

 

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.