MŠK Žilina
fortuna liga
kentoš
belanik

Šošonov od novej sezóny bude trénovať Jaroslav Kentoš

Publikované 07.05.2018 11:46
Image Šošonov od novej sezóny bude trénovať Jaroslav Kentoš

Novým trénerom slovenského futbalového klubu MŠK Žilina sa stane od začiatku ročníka 2018/2019 Jaroslav Kentoš. Ten pod Dubňom pôsobí od roku 2015 ako hlavný tréner projektu "B"+U19". Spolu so 43-ročným trénerom sa k "A"-tímu presúva aj jeho asistent Tibor Goljan. Kentoš na poste nahradí Adriána Guľu, ktorý sa v pondelok stal oficiálne reprezentačným trénerom SR 21.

Sedemnásobný slovenský šampión o tom informoval v pondelok na oficiálnom webe. "Na našu filozofiu nebude mať žiadny vplyv odchod trénera Guľu. Kontinuita prebieha aj tým, že od 1. júla prevezme trénerské žezlo Jaroslav Kentoš, ktorý u nás končí už svoju tretiu sezónu. Už pri jeho angažovaní z Podbrezovej sme si zadefinovali, že tréner Kentoš systémovo vníma filozofiu nášho klubu. Tri roky pracoval v projekte, jeho rukami prešlo veľa mladých hráčov a zároveň bol v úzkej spolupráci s realizačným tímom Aďa Guľu. Z tohto pohľadu je kontinuita jasná a daná. S trénerom Kentošom sme sa už vtedy dohodli, že pri odchode Adriána bude trénerom "A"-tímu práve on. Počas jeho trojročnej práce v projekte ukázal progres a zároveň nasal naše myšlienky. Nehľadali sme preto trénera z vonka, ktorý by zmenil našu koncepciu," povedal športový manažér Karol Belaník.

Uvoľnenú trénerskú stoličku v projektu "B"+U19" zaujme Norbert Guľa, ktorý pracuje u šošonov už vyše roka a v aktuálnej sezóne zastáva post hlavného trénera mládežníckeho družstva "U17".

Text, foto: TASR

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.