Spoluhráč McDavida: Dokáže z vás urobiť hlupáka, taký je rýchly

Publikované 05.10.2017 16:28
Image Spoluhráč McDavida: Dokáže z vás urobiť hlupáka, taký je rýchly

NEW YORK - Najlepší hokejista uplynulého ročníka NHL Connor McDavid vstúpil do nového ročníka tak, ako sa patrí na víťaza Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča základnej časti a držiteľa Hart Memorial Trophy pre najužitočnejšieho hokejistu ligy podľa Asociácie profesionálnych hokejových novinárov. V otváracom stretnutí sezóny 2017/2018 bol jediným strelcom svojho Edmontonu Oilers, ktorý na domácom ľade Rogers Place arény zdolal Calgary Flames 3:0. "Bol to najlepší možný štart. Cítil som sa skvele, prešli sme dlhú cestu, kým sme sa dostali k úvodnému stretnutiu sezóny. Vytvárali sme si šance. Všetci ospevovali obranu Calgary, ale bola to naša defenzíva, ktorá bola skvelá. Naši zadáci posúvali puky na útočníkov, takže sme mohli robiť to, za čo nás platia," vyjadril sa pre nhl.com McDavid.

Ešte stále len 20-ročného kapitána Edmontonu chválil aj jeho tímový spoluhráč obranca Oscar Klefbom. "Viem presne, ako sa obrancovia Calgary museli cítiť. Hral som proti Connorovi v každom tréningu, takže to viem presne. Dokáže z vás urobiť hlupáka, taký je rýchly. To, ako si kontroluje puk je naozaj zábavné sledovať z našej polovice ihriska," povedal 24-ročný Švéd.

McDavid dal prvý gól pohotovou strelou po odrazenom puku, pred druhým osvedčil svoju rýchlosť - prekorčuľoval zo svojho obranného pásma až pred brankára hostí a nedal mu šancu. Hetrik zavŕšil gólom do prázdnej svätyne "plameňov" v 59. min. Tréner hostí Glen Gulutzan, ktorý v úvodnom stretnutí sezóny ešte nemohol rátať s čerstvou posilou legendárnym Jaromírom Jágrom, si však nemyslí, že zápas stál len na hviezdnom Kanaďanovi. "Strelil všetky ich góly, ale nebolo to len o ňom. Boli lepší takmer v každom aspekte hry. Vyhrávali súboje pri mantineli, hrali čisto v protiútokoch, tvorili hru, dostávali puky do našej siete. Musíme sa zlepšiť," zhodnotil Gulutzan.

Text: SITA   Foto: SITA/AP

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.