Tipsport liga
Lintner

Štartuje play-off Tipsport ligy

Publikované 15.03.2018 17:25
Image Štartuje play-off Tipsport ligy

BRATISLAVA - Vo štvrtok sa začína play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 207/2018. Osem najlepších tímov zabojuje o Pohár Vladimíra Dzurillu. Vo štvrťfinále nastúpi víťaz základnej časti Nitra proti Novým Zámkom, Zvolen sa stretne so Žilinou, Trenčín s Popradom. Najväčším šlágrom 1. kola play-off bude séria medzi obhajcami prvenstva z Banskej Bystrice a osemnásobným slovenským majstrom HC Košice. Všetky stretnutia vyraďovacej časti sa odohrajú o 18.00 h, hrá sa tradične na štyri víťazstvá. Boje o titul v tejto sezóne nesú meno partnera slovenskej extraligy, obchodného reťazca Kaufland. Play-off Tipsport ligy 2017/2018 má prvé finálové stretnutie na programe 16. apríla, majster bude známy najskôr 21. apríla.

"Už sa neviem dočkať. Čakajú nás napínavé a atraktívne súboje s veľkým množstvom emócii a športových zážitkov. V žiadnej dvojici nie je jednoznačný favorit a možno niektoré série sa už vo štvrťfinále dostanú až do siedmeho zápasu. Forma na konci základnej časti nepredznamenáva, čo sa udeje v play-off. Vyraďovacia fáza je akoby nová súťaž a môžeme očakávať úplne všetko," povedal generálny manažér spoločnosti Pro-hokej Richard Lintner. Základná časť Tipsport ligy 2017/2018 bola v tejto sezóne mimoriadne vyrovnaná, o čom svedčí aj skutočnosť, že tímy až do posledného kola bojovali o čo najlepšie umiestnenie. "Hrá sa o veľa a každý z ôsmich tímov je adept na titul," myslí si Lintner.

Do play-off v nie práve ideálnej forme vstúpia "oceliari", hráči Košíc neuspeli v ostatných šiestich stretnutiach. Naopak, darilo sa hokejistom Dukly Trenčín, ktorí zvládli záverečných päť kôl základnej časti.

V nedeľňajších zápasoch posledného 54. kola sa rozhodlo aj to, kto z dvojice Nové Zámky - Liptovský Mikuláš bude hrať o majstrovský titul a kto len o zotrvanie medzi elitou. Víťazom nepriameho súboja sa stali Novozámčania, ktorí triumfovali nad Nitrou. Naopak Liptáci podľahli po predĺžení v Žiline a ako vlani i tentoraz musia svoju pozíciu v súťaži obhájiť v play-out, ktoré odštartuje v piatok 9. marca o 17.00 h. Z nižšej súťaže si účasť v play-out vybojovali víťaz II. ligy Michalovce a druhá v konečnom účtovaní Skalica. Prvé dva tímy minitabuľky budú hrať v ročníku 2018/2019 v extralige, naopak ďalší dvaja sa predstavia v I. hokejovej lige. "Očakávame tuhé boje o budúcoročné miestenky v Tipsport lige," zakončil Richard Lintner.

V play-off sa v prvých štyroch dueloch v sérii pri nerozhodnom výsledku po 60 minútach uskutoční desaťminútové predĺženie so štyrmi hráčmi, keď nepadne gól, nasledujú samostatné nájazdy. V prípade piateho a ďalších zápasov je pri remíze v riadnom hracom čase v pláne neobmedzený počet 20-minútových predĺžení piatich proti piatim a o víťazovi rozhodne tzv. zlatý gól. V play-out bude v prípadne nerozhodného výsledku jedno päťminútové predĺženie vo formáte 3 na 3 a prípadný nájazdový rozstrel.

Aj tento rok zástupcovia súťaže ocenia najužitočnejšieho hráča play-off tzv. Zlatou korčuľou. Oproti predchádzajúcim sezónam však táto cena prešla istými zmenami. "Vyhodnocovať budeme až po skončení celého play-off, aby bolo čo najviac objektívne. Ocenenie odovzdáme hráčovi, ktorý vzhľadom na svoj herný prejav najviac prispel k úspešným výsledkom. Ďalšou novinkou je, že hlasovanie bude plne v kompetencii vedenia súťaže," ozrejmil Martin Tabák, riaditeľ spoločnosti Tipsport.

Program stretnutí štvrťfinále play-off a play-out najvyššej slovenskej hokejovej súťaže:

štvrťfinále play-off (všetky o 18.00 h, hrá sa na štyri víťazstvá)

HK Nitra (1. tím po základnej časti) - HC Nové Zámky (8.)
15., 16., 19. a 20. marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 23., 25. a 27. marca

HKM Zvolen (2.) - MsHK Doxxbet Žilina (7.)
15., 16., 19. a 20. marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 23., 25. a 27. marca

HK Dukla Trenčín (3.) - HK Poprad (6.)
17., 18., 21. a 22. marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 24., 26. a 28. marca

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica (4.) - HC Košice (5.) 
17., 18., 21. a 22. marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 24., 26. a 28. marca

Zdroj, foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.