Takto by mohla vyzerať naša nominácia na olympiádu

Publikované 20.05.2017 10:27
Image Takto by mohla vyzerať naša nominácia na olympiádu

BRATISLAVA (pzb) – Na olympijských hrách, ktoré sa uskutočnia už o necelých deväť mesiacov v juhokórejskom Pjongčangu, zrejme po prvýkrát od roku 1998 nebudú štartovať hokejisti z NHL. Vedenie súťaže nechce pustiť hráčov na turnaj, a to predovšetkým z finančných dôvodov. Ako to ovplyvní olympiádu a najmä zloženie slovenského tímu?

Pokúsili sme sa teda zložiť slovenskú nomináciu už teraz. Podľa súčasnej formy a len z hráčov z Európy. Aké sú naše vyhliadky? Popravde, hráčov na výber nie je veľa a nový tréner bude mať čo robiť, aby našiel 24 hokejistov medzinárodnej úrovne. Problém sme mali aj my.

Na OH bude Slovensko jedným z dvanástich tímov turnaja. V základnej skupine sa stretne s Ruskom, USA a Slovinskom.

Do začiatku olympiády sa môže ešte veľa zmeniť. Niektorí hráči môžu stratiť formu, prestúpiť, zraniť sa, prípadne môže naopak niekto výkonnostne vyskočiť.

Všetko sa však bude odvíjať od nového hlavného trénera a generálneho manažéra.

BRANKÁRI

Okrem trojice, ktorá bola na MS Július Hudáček, Ján Laco Jaroslav Janus pripadajú do úvahy ešte Denis GodlaMarekom Čiliakom. Dvojica Hudáček – Laco by mala zrejme istú nomináciu a pridal by sa k nim brankár s najlepšou formou, respektíve perspektívou do budúcnosti.

OBRANCOVIA
Z hráčov, ktorí štartovali na MS, dosahujú medzinárodnú úroveň (alebo sa jej najviac približujú) Michal Čajkovský, Martin Gernát Juraj Mikuš. Naším najlepším hráčom v obrane však bol Peter Čerešňák. Do olympijskej nominácie by sa dostali aj Marek Ďaloga, Andrej Meszároš Christián Jaroš, ktorí na MS nemohli štartovať kvôli zraneniam. Ďalej je tu Dominik Graňák. Mužstvu má stále čo ponúknuť, no ako sme sa aj pred MS presvedčili, všetko sa bude odvíjať od jeho pocitov. V zálohe zostáva dvojica Ivan Švarný Adam Jánošík.

ÚTOČNÍCI

Začnime od centrov. Istí by mali byť Marek ViedenskýTomášom Marcinkom. Na pozícii stredného útočníka vedia zahrať Libor Hudáček aj Lukáš Cingel. Veľa si sľubujeme od návratu Martina Réwaya, ktorý túto sezónu vynechal pre zranenie. Patrí však Montrealu a zaváži, aká bude jeho pozícia v nasledujúcej sezóne. V prípade dobrej formy majú šancu aj Juraj Mikúš Máriom Bližňákom.

Z krídelníkov bol počas MS v najlepšej forme Michel Miklík. Svoje miesto si zastal Andrej Kudrna, zo silových útočníkov pozitívne prekvapil Tomáš Matoušek. Potenciál má Martin Bakoš. Ďalej sú tu ešte dve mená s otáznikom: Tomáš ZáborskýMarekom Hrivíkom. Záborský sa už dávnejšie vzdal reprezentácie, no príchod nového trénera a vidina olympiády by to mohli zmeniť. V prípade Hrivíka zaváži fakt, či zostane v zámorí, alebo ho niekto zláka do Európy. Ak by aj obaja na OH štartovali, zostávajú v nominácii ešte dve voľné miesta. Adeptov je viacero. Od hráčov, ktorí štartovali na MS (Dávid Skokan, Pavol Skalický, Marcel Haščák), cez hokejistov, ktorí z rôznych dôvodov absentovali (Michal Hlinka, Patrik Lušňák, Tomáš Surový, Marek Hovorka) až po mladých útočníkov, ktorým môže vyjsť nasledujúca sezóna (Radoslav Macík, Michal Krištof, Patrik Koyš, Matúš Sukeľ, Stanislav Horanský).

 

AKO BY TO MOHLO VYZERAŤ

J. Hudáček (J. Laco, Godla)

 

Čajkovský Ďaloga

Meszároš Jaroš

Gernát   J.Mikuš

Čerešňák Graňák

 

L. Hudáček Viedenský Miklík

Záborský      Réway    Hrivík

Skalický T. Marcinko   Bakoš

Lušňák   Cingel   Kudrna

Matoušek

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.