Top 10 slovenských hokejistov bez angažmánu

Publikované 04.11.2017 09:28
Image Top 10 slovenských hokejistov bez angažmánu

BRATISLAVA (jnk) – Európske súťaže sú už rozbehnuté takmer dva mesiace, no niektorí významní slovenskí hráči sú stále bez angažmánu. Nedávno si miesto našli brankári Jaroslav Janus a Samuel Baroš a je možné, že sa k nim čoskoro pridajú aj ďalšie mená z tohto zoznamu.

MARTIN RÉWAY

Niekdajší veľký talent slovenského hokeja požiadal Montreal o rozviazanie kontraktu, s čím mu klub vyhovel. Réway hrával v tejto sezóne za farmársky tím Laval Rocket v nižšej AHL, ale kvôli predošlej sezóne, ktorú celú pre problémy so srdcom vynechal, sa necítil byť v dostatočnej pohode. Teraz sa hovorí o jeho príchode do Slovana.

PATRIK LUŠŇÁK

V minulej sezóne hráč Slovana a Zvolena je vskutku zaujímavým menom na trhu s voľnými hráčmi. V jeho prípade je však prekážkou, že sa ešte na začiatku sezóny dával dokopy po zranení, ktoré nechcel bližšie špecifikovať.

MARTIN GERNÁT

Vyzerá to tak, že sa vysoký obranca čochvíľa poberie na sever Európy. Nachádza sa v reprezentačnom výbere na Nemecký pohár, hoci v tejto sezóne odohral len dva zápasy za prvoligový Prešov.  

MICHAL HANDZUŠ

Štyridsaťročný hokejista má chuť pokračovať v kariére, no zatiaľ ešte nezačal ani s prípravou na ľade. Majstra Slovenska z dresu Banskej Bystrice limituje zranenie zápästia. Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan ho láka na post asistenta pri Craigovi Ramseym.

JOZEF STÜMPEL

Štyridsaťpäťročný hokejista ešte stále oficiálne neukončil kariéru, takže je možné, že sa ešte na ľade objaví. V minulej sezóne hrával v Liptovskom Mikuláši, kde však príliš nepresvedčil.

RICHARD LELKEŠ

Útočník, ktorý strieda dobré sezóny s horšími, tento rok ešte neodohral žiadny súťažný zápas. V minulej sezóne hrával za Nové Zámky, klub s ním však spoluprácu nepredĺžil.

MARCEL MELICHERČÍK

Niekdajší brankár Popradu či Košíc naposledy pôsobil v talianskom Bolzane. Koncom októbra svoj angažmán ukončil a jeho miesto zaujal Kanaďan Matt Climie, ktorý začal sezónu vo Zvolene.

MARTIN BARTEK

Hokejista s povesťou strelca hral krátko v Detve, ale pre pretrvávajúce problémy s rukou sa rozhodol angažmán ukončiť a venovať sa ešte určitý čas rehabilitácii.

DANIEL ŠTUMPF
Koncom októbra s ním Nitra ukončila zmluvu. Spolu s ním vtedy skončil aj Jozef Kováčik, ktorý sa už medzičasom upísal Zvolenu.

STANISLAV LAŠČEK

Bez angažmánu by mal v súčasnosti byť aj „enfant terrible“ slovenského hokeja. Tridsaťjedenročný hokejista hral posledné štyri sezóny vo Veľkej Británii.

Foto: SITA (3x)

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.