Top letné prestupy v hokejovej extralige

Publikované 07.06.2017 12:52
Image Top letné prestupy v hokejovej extralige

BRATISLAVA (jnk) – Keďže má hokejová extraliga letnú prestávku, kluby sú aktívne na prestupovom trhu. Výrazný pohyb sme zaznamenali v kádri Košíc či Banskej Bystrice, no a v Martine sa rozpadlo prakticky celé mužstvo.  

Vybrali sme tie najzaujímavejšie prestupy, či už išlo o presuny v rámci samotnej extraligy alebo príchody a odchody do zahraničia.

Marek Hovorka

Jeden z vôbec najlepších hráčov uplynulej sezóny sa po roku vracia do Košíc. V minulom ročníku odohral za Košice len štyri zápasy v Lige majstrov, potom z klubu odišiel.

Branko Radivojevič

Dlhoročný reprezentačný útočník odohral v našej extralige zatiaľ len 13 zápasov, teraz k ním pridá ďalšie štarty v drese Trenčína.

Marek Slovák

Dvadsaťosemročný útočník sa rozhodol opustiť rodnú Nitru a vôbec po prvýkrát v kariére si vyskúša zahraničný angažmán. Bude hrať za bieloruský Junosť Minsk.

Patrik Koyš

Po skončení sezóny mali o hráča Martina záujem prakticky všetky extraligové kluby. Napokon si vybral ponuku z Košíc.

Mathieu Corbeil

Držiteľ Zlatej korčule pre najlepšieho hráča play-off je jedným z mnohých, ktorí opustili kabínu Martina. Kanadský brankár sa dohodol na zmluve s Popradom.

Pavel Klhůfek

Zvolen prišiel o viacerých svojich lídrov. Najproduktívnejší hráč a najlepší strelec odchádza do Zlína.

Radovan Puliš

Hokejista, ktorý si pripísal aj štarty za Slovan v KHL, sa rozhodol spolu s Petrom Zuzinom prijať ponuku z druhej najvyššej ruskej ligy a bude hrať za Krasnojarsk.

Matthew Maione

Jeden z najlepších obrancov, akí v posledných rokoch na slovenských klziskách korčuľovali. Jeho ofenzívne kvality si všimli vo fínskom Kuopiu.

Lars Volden

Trenčín prišiel o svoju brankársku jednotku, ktorá sa rozhodla prijať ponuku nováčika českej extraligy Dukla Jihlava.

Michal Valent

Na vzniknutú situáciu zareagoval Trenčín angažovaním Michala Valenta z Nitry, v ktorej sa rozhodli pre post jednotky uprednostniť Američana Erica Hartzella.

Vladimír Kováč

Novú jednotku majú aj Nové Zámky. Kováč sa na Slovensko vracia po piatich rokoch v Kazachstane.

 

Foto: SITA

 

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.