Top prestupy vo Fortuna lige

Publikované 19.06.2017 08:57
Image Top prestupy vo Fortuna lige

BRATISLAVA (jnk) – Fortuna liga má letnú prestávku a kluby sú aktívne na prestupovom trhu. Vybrali sme päť najzaujímavejších prestupy, ktoré sa doposiaľ udiali. Len pripomíname, že nová sezóna sa začína 22. júla a hrať sa bude podľa vynoveného formátu, keď sa po odohraní základnej časti rozdelí tabuľka na skupinu hrajúcu o titul a skupinu o záchranu.

Filip Hološko

Udalosťou na prestupovom trhu je nepochybne príchod dlhoročného slovenského reprezentanta do Slovana Bratislava. Hoci chcel Hološko ešte zostať v zahraničí, napokon dostal od Slovana ponuku, na ktorú prikývol a dohodol sa s klubom na dvojročnej zmluve. Od roku 2002 pritom hrával v zahraničí, naposledy v FC Sydney.

Jakub Mareš

Slovan zatiaľ urobil najväčšie nákupy. Okrem Hološka prišiel aj tento český útočník, ktorý bol v predošlej sezóne so 14-timi gólmi najlepším strelcom Ružomberka. Tridsaťročný útočník podpísal dvojročnú zmluvu a pôsobenie v Slovane podľa vlastných slov vníma ako veľkú výzvu.

Dominik Kunca

Ružomberok už v minulosti potvrdil, že má dobrý nos na mladých perspektívnych hráčov, ktorých vie neskôr posunúť do lepších líg a väčších klubov. Do tejto kategórie by mohla patriť aj posila z Michaloviec. Kunca sa na začiatku roka skúšal presadiť aj v českom Slovácku.

Patrik Macej

Z Michaloviec odišiel aj tento perspektívny český brankár, ktorý je v súčasnosti na ME do 21 rokov v Poľsku. Jeho novým pôsobiskom sa stala Dunajská Streda, s klubom sa dohodol na trojročnej zmluve.

Cléber

Brazílčan už na Slovensku hrával za Petržalku, Nitru, Trnavu a Slovan. Teraz by jeho ďalším pôsobiskom mali byť Zlaté Moravce.

Yasin Pehlivan

Rapid Viedeň, Bursaspor či Red Bull Salzburg. Aj za tieto kluby nastupoval rakúsky stredopoliar, ktorý si pripísal nejaké štarty aj za reprezentáciu. Teraz sa v Trnave pokúsi o reštart kariéry, keďže v minulej sezóne ho trápili zranenia.  

 

Foto: SITA a Getty Images

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.