sagan
Tour de France
hostesky

Tour bude bez hostesiek

Publikované 02.03.2018 18:17
Image Tour bude bez hostesiek

PARÍŽ - Na záverečnom pódiovom ceremoniáli po tohtoročnej cyklistickej Tour de France budú chýbať hostesky. Organizátori najprestížnejších pretekov reagovali na početné škandály z minulosti. Mnohí jazdci, vrátane Petra Sagana, čelili obvineniam zo sexistického správania voči dievčatám. Z tohto dôvodu sa napríklad na minuloročnej Vuelte rozhodli opomenúť tento tradičný prvok na oceňovaní víťazov.

V roku 2013 na monumente Okolo Flámska sa o škandál postaral slovenský jazdec Peter Sagan, ktorý na pódiu chytil za zadok jednu z hostesiek. Trojnásobný majster sveta sa po vlne kritiky za svoje správanie ospravedlnil. O dva roky neskôr sa v negatívnom svetle predviedli organizátori inej belgickej klasiky E3-Harelbeke. Na propagačnom letáku znázornili ruku cyklistu siahajúcu na pozadie sporo odetej ženy. Neskôr plagát stiahli. V treťom príklade za všetky figuruje Belgičan Jan Bakelants. Ten pred Tour 2017 v odpovedi na otázku o sexuálnej abstinencii počas pretekov poukázal na pornografiu a hostesky. Aj on sa neskôr ospravedlnil. Informácie zverejnil portál velonews.com.

Pre podobný krok sa pred časom rozhodli aj v motoristickom športe, keď zrušili hostesky, ktoré sprevádzali monoposty pred štartom a zúčastňovali sa aj na odovzdávaní cien prvým trom jazdcom v cieli Veľkých cien formuly 1. Nahradia ich deti, respektíve mládežníci.

Text, foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.