Trenčín dostal pokutu, rovnako tak aj Dukla a Košice

Publikované 04.06.2017 18:49
Image Trenčín dostal pokutu, rovnako tak aj Dukla a Košice

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala viacerých hráčov najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy i II. ligy. Nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na jeden súťažný zápas za päť napomenutí žltou kartou majú od 28. mája 2017 Milan Rundič (Slovan Bratislava), Martin Králik (Žilina), Erik Daniel (Ružomberok), Eric Javier Davis Grajales (Dunajská Streda), Ján Krivák (Podbrezová), Filip Maník (Haniska) a Ján Blaško (Lipany), od 29. 5. Michal Horodník (Bardejov), Matej Loduha (Sereď), Róbert Dický (Lokomotíva Košice), Marko Milunovič (Skalica) a od 1. júna Denis Čery (Zvolen) a Pavol Šuľák (Lokomotíva Košice). Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe SFZ.

Na základe správy delegáta zo stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a stanoviska klubu DK SFZ potrestala AS Trenčín disciplinárnou sankciou - finančnou pokutou 300 eur za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky) v domácom stretnutí 32. kola Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava. Druholigové kluby FC VSS Košice (HNS divákov - použitie pyrotechniky, vhadzovanie predmetov do ihriska počas stretnutia 8. kola skupiny o postup do Fortuna ligy v Nitre) a FK Dukla Banská Bystrica (HNS divákov - použitie pyrotechniky v domácom stretnutí 9. kola II. ligy skupiny západ o zotrvanie v súťaži proti Novému Mestu nad Váhom) musia zaplatiť pokutu 500 eur.

"Vo veci korupčného správania a ovplyvňovania futbalových výsledkov a s tým súvisiacou činnosťou Martina Trančíka v stretnutiach MTK Budapešť - FC Nitra (hralo sa 1. februára 2011) a FC Nitra - Bohemians 1905 Praha (8. 2. 2011), za konanie znevažujúce dobré meno slovenského futbalu a Slovenského futbalového zväzu, vymykajúce sa z rámca etického správania športovca, za závažné porušenie predpisov SFZ a zásady fair play, ktoré je nezlučiteľné s členstvom v SFZ, po náležitom objasnení a spravodlivom posúdení disciplinárnych previnení a ich skutkových okolností, podľa čl. 14/1, 2 disciplinárneho poriadku, v spojení s čl. 26/1, 2 Stanov SFZ, disciplinárna komisia SFZ uložila disciplinárnu sankciu - vylúčenie zo Slovenského futbalového zväzu," uvádza web SFZ.

Ako je známe, bývalý brankár Trančík sa proti prvotnému rozsudku Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho poslal do väzenia na trinásť mesiacov, odvolal na Najvyšší súd. “Na základe doručeného rozsudku v kauze športovej korupcie v súťažiach najvyššej slovenskej futbalovej súťaže a stretnutí českej ligy bol Martin Trančík odsúdený súhrnným trestom odňatia slobody vo výmere šesť mesiacov v ústave na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia,”"informovalo nedávno o rozsudku oddelenie integrity futbalu Slovenského futbalového zväzu, ktoré bojuje práve s korupciou, citoval to web SFZ.

"Disciplinárka" zobrala na vedomie žiadosť klubu TJ Slovan Jedľové Kostoľany o vyrovnanie odstupného s FC ViOn Zlté Moravce-Vráble za hráča Viktora Kapitančíka a oznámila, že týmto prípadom finančného vyrovnania medzi spomenutými klubmi sa zaoberá Komora SFZ pre riešenie sporov.

Na základe správy delegáta zo stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch, priloženej fotodokumentácie a videozáznamu DK SFZ začala disciplinárne konanie proti MŠK Žilina a do 7. júna žiada klub spod Dubňa o podrobné písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (použitie pyrotechniky, vulgárne pokriky) v domácom stretnutí záverečného 33. kola Fortuna ligy proti ŽP Šport Podbrezová. DK SFZ začala disciplinárne konanie aj voči MŠK Rimavská Sobota a žiada klub z Gemera do 7. 6. o písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky, vhadzovanie predmetov na hraciu plochu) v domácom stretnutí proti FK Poprad v rámci záverečného 9. kola II. ligy skupiny východ o zotrvanie v druholigovej súťaži.

Zdroj: SITA Foto: SITA

 

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.