V nedeľu prehrala Nitra, Košice aj Myjava

Publikované 01.10.2017 22:59
Image V nedeľu prehrala Nitra, Košice aj Myjava

BRATISLAVA - Volejbalové mužstvá slovenských klubov VKP Bystrina SPU Nitra, VK KDS Šport Košice a TJ Spartak Myjava v nedeľu zhodne neuspeli vo svojich záverečných vystúpeniach počas úvodných turnajov základnej časti MEVZA Cupu 2017/2018. Počas tohtotýždňového vstupu do súťaže vybojovali zástupcovia SR po jednom víťazstve.

Domáci TJ Spartak Myjava po piatkovej výhre 3:0 nad maďarským Vegyész RC Kazincbarcika v nedeľu prehral 0:3 so slovinským obhajcom celkového prvenstva ACH Volley Ľubľana.

Úradujúci slovenský šampión VKP Bystrina SPU Nitra na záver turnaja v slovinskom Kranji podľahol chorvátskemu HAOK Mladost Záhreb tesne 2:3. Predtým zverenci Mareka Kardoša v Kranji prehrali 0:3 s tímom rakúskeho SK Posojilnica Aich/Dob a zvíťazili 3:2 nad hráčmi domáceho OK Triglav.

V súťaži debutujúci VK KDS Šport Košice v nedeľu na turnaji v rakúskom Zwettli nestačil na chorvátsky OK Mladost Ribola Kaštela (1:3). Košičania v Zwettli najskôr prehrali 0:3 s mužstvom slovinského Calcit Volley Kamnik, v sobotu zvíťazili 3:1 nad domácim tímom Union Raiffeisen Waldviertel.

MEVZA Cup je súťaž pre kluby z krajín Stredoeurópskej volejbalovej oblastnej asociácie (MEVZA) a je nástupcom niekdajšej tradičnej Stredoeurópskej ligy; participujú tímy z Rakúska, Chorvátska, Česka, Maďarska, Slovenska a Slovinska. V mužskej edícii súťaže účinkuje jedenásť klubov, v ženskej desať. Obhajcami titulu sú muži slovinského ACH Volley Ľubľana a ženy maďarského Linamar-Békéscsabai RSE. Medzi ženami Slovensko zastúpia VK Slávia EU Bratislava a Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava. Systém je identický pre volejbalistov aj volejbalistky. Základnú časť odohrajú systémom každý s každým, družstvá si budú merať sily na turnajoch. MEVZA Cup vyvrcholí turnajmi Final Four za účasti štyroch najlepších družstiev tabuľkových poradí, pravdepodobne v marci 2018.

MYJAVA
TJ Spartak Myjava (SR) - ACH Volley Ľubľana (Slovin.) 0:3 (-15, -18, -19)

KRANJ / Slovin.
VKP Bystrina SPU Nitra (SR) - HAOK Mladost Záhreb (Chor.) 2:3 (-19, 23, -23, 20, -12)

ZWETTL / Rak.
VK KDS Šport Košice (SR) - OK Mladost Ribola Kaštela (Chor.) 1:3 (-17, -22, 22, -23)

Zdroj: SITA Foto: SITA

Súvisiace články