V príprave Košice podľahli Zvolenu, Karaganda opäť zdolala Liptákov

Publikované 04.08.2017 20:37
Image V príprave Košice podľahli Zvolenu, Karaganda opäť zdolala Liptákov

BRATISLAVA - Hokejisti HKM Zvolen triumfovali nad HC Košice 5:4 po samostatných nájazdoch v piatkovom prípravnom stretnutí pred začiatkom Tipsport ligy 2017/2018. Po prvej tretine viedol Zvolen gólom Matúša Síkelu, ale na začiatku druhého dejstva vyrovnal Kanaďan David Pacan. Vedenie Zvolenu prinavrátil Michal Chovan, no Košičania ďalšími dvoma gólmi v prostrednej časti hry priebežne otočili stav stretnutia vo svoj prospech. V tretej tretine druhým presným zásahom v zápase vyrovnal Síkela. V 51. min strelil gól domáci Patrik Koyš i hosťujúci Michal Novák. O triumfe zvolenských rytierov rozhodol v samostatných nájazdoch Chovan.

Liptovský Mikuláš opäť podľahol kazašskej Saryarke Karaganda, a to 0:4. V utorok rovnakému súperovi podľahol 1:5. Hráči Karagandy, ktorí sú na Slovensku na letnom sústredení, medzičasom rozdrvili Nitru 7:0.

HC Košice - HKM Zvolen 4:5 po sam. nájazdoch, nepredlžovalo sa (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 22. Pacan, 39. M. Bača, 40. Bicek, 51. P. Koyš - 4. a 46. Síkela, 31. Michal Chovan, 51. M. Novák, rozhodujúci sam. nájazd: Michal Chovan

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Saryarka Karaganda (Kaz.) 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Text: SITA  Foto: SITA