V príprave reprezentácie aj Takáč, Horanský či Dinda

Publikované 24.03.2017 10:40
Image V príprave reprezentácie aj Takáč, Horanský či Dinda

BRATISLAVA - Od pondelka 27. marca sa v Bratislave prvým mikrocyklom začne záverečná fáza prípravy hokejovej reprezentácie Slovenska na svetový šampionát v Kolíne a Paríži (5. - 21. mája 2017). Vzhľadom na skutočnosť, že mnoho kandidátov má ešte klubové povinnosti v rámci play-off doma i v zahraničí, pôjde o spoločnú prípravu A-tímu a olympijského výberu SR, ktorý nastúpi 7. a 8. apríla v Krynici proti Poľsku. Pozvánku na úvodný zraz na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dostalo 21 hráčov. Realizačný tím na čele s trénerom Zdenom Cígerom bude mať k dispozícii dvoch brankárov, osem obrancov a jedenásť účastníkov. Dovedna absolvujú sedem tréningových jednotiek, v utorok a v stredu predpoludním vo dvoch skupinách.

Nominácia A-tímu SR a olympijského výberu Slovenska na výcvikový tábor v Bratislave (27.- 31. marca):

Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd., 30 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR, 16/0)

Obrancovia: Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 10/3), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR, 8/3), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR, 43/3, Ivan Švarný (Kärpät Oulu, Fín., 109/4), Oldřich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR, 12/0), Ľubomír Dinda (HK ŠKP Poprad, 3/0), Marek Ďaloga (HC Slovan Bratislava/KHL, 54/3), Samuel Fereta (HC Slovan Bratislava, 0/0)

Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL, 34/6), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR, 13/2), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd., 72/15), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR, 16/6), Tomáš Marcinko (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL, 52/4), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR, 19/1), Andreas Štrauch (HK Poprad, 3/0),  Peter Lichanec (HK Poprad, 3/0), Adam Lapšanský (Ravensburg Towerstar, Nem. 16/7), Samuel Takáč (LHC Lyons, Franc., 0), Stanislav Horanský (SC Langenthal, Švaj., 0)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Július Šupler (konzultant), Rastislav Ladecký (výstrojový manažér), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Ľuboš Ondrejka (masér), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Roman Ulehla (team manažér)

Zápasy reprezentácie Slovenska v rámci Euro Hockey Challenge 2017:
Dánsko - Slovensko (6. apríla v Odense a 8. apríla v Aalborgu), Slovensko - Švajčiarsko (13. apríla v Trenčíne a 15. apríla v Žiline), Slovensko - Fínsko (19. apríla v Košiciach a 21. apríla v Bratislave), Nórsko - Slovensko (28. a 29. apríla v Hamare)

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.