Velez-Zuzulová napokon nepôjde do Záhrebu

Publikované 31.12.2017 16:31
Image Velez-Zuzulová napokon nepôjde do Záhrebu

BRATISLAVA - Slovenská slalomová stálica Veronika Velez-Zuzulová (33) si nedávno k Vianociam dala darček v podobe slalomových jázd na snehu, ale na preteky Svetového pohára to zatiaľ nie je. Velez-Zuzulová na Silvestra potvrdila, že do Záhrebu (3. 1.) na obhajobu vlaňajšieho víťazstva sa po Novom roku nechystá. "Záhreb určite nie a čo sa týka ďalších pretekov v Kranjskej Gore, to ešte neviem," krátko informovala Velez-Zuzulová.

Kranjska Gora v pôvodnom slalomovom rozpise sezóny 7. januára nahradila Maribor, kde sa organizátori nevedeli vyrovnať s nedostatkom snehu. Najlepšie svetové slalomárky v náročnom úvode kalendárneho roka absolvujú aj novoročné preteky v paralelnom slalome v nórskom Osle a 9. januára tradičnú večernú seansu v rakúskom Flachau.

Druhá žena celkového poradia slalomu vo Svetovom pohári z uplynulej sezóny a tretia najlepšia športovkyňa Slovenska v roku 2017 Velez-Zuzulová sa v olympijskej zime zatiaľ súťažne nepredstavila. Po septembrovom ťažkom zranení počas prípravy v Argentíne a následnej operácii predného skríženého väzu v pravom kolene začala iba pred Vianocami trénovať na snehu. Skúsená pretekárka nechce uponáhľať návrat na zasnežené snahy. Keďže pôvodne zamýšľaný útok na slalomový glóbus už v jej prípade neprichádza do úvahy, sústredí sa na jediný - olympijský vrchol v Pjongčangu. "Rozhodne chcem byť 14. februára stopercentne pripravená na štarte olympijského slalomu," povedala už skôr pre rôzne médiá Velez-Zuzulová.

Text: SITA   Foto: SITA/AP

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.