plážový volejbal
cuc beach tour

Víťazmi A turnaja CUC BEACH TOUR v Lieskovci Šipošová, Behúnová a Ihnát, Gavenda

Publikované 09.07.2018 09:20
Image Víťazmi A turnaja CUC BEACH TOUR v Lieskovci Šipošová, Behúnová a Ihnát, Gavenda

Druhá turnajová zastávka beachvolejbalovej série “CUC BEACH TOUR 2018” bola tento víkend v Lieskovci pri Zvolene. Víťazmi ženského turnaja sa stali Ľubica Šipošová a Lucia Behúnová a medzi mužmi triumfovali Jakub Ihnát s Filipom Gavendom.

Turnaj A kategórie bol v Lieskovci po prvý raz, konal sa v športovom areáli Hájik a organizačne ho zabezpečovala bývalá volejbalistka Janka Tužinská. V sobotu sa tu predstavilo 12 ženských a 15 mužských dvojíc, z ktorých si účasť do finálového dňa vybojovalo najlepších 6 ženských tímov a 8 mužských. Účasť ako aj organizácia boli naozaj kvalitné. Štartovali tu viacerí majstri Slovenska, napríklad Ľubica Šipošová, Peter Varga, Andrej Patúc, Jakub Ihnát, Michal Kollár ako aj minuloroční víťazi Ľuboš Nemec a Patrik Pokopec.

Ženské finále hrali Valéria Budaiová s Janou Magátovou proti Ľubici Šipošovej s Luciou Behúnovou. Favoritkami boli práve Šipošová, Behúnová, ktoré dominovali počas celého zápasu a jednoznačne zvíťazili 2:0 (21:9, 21:12). Šipošová s Behúnovou po čase opäť spojili svoje sily a tešili sa z turnajového triumfu. "Turnaj bol skvele zorganizovaný, super vyšlo počasie, perfektná atmosféra a k tomu všetkému sa nám dobre hralo. Som po každej stránke veľmi spokojná," povedala Ľubica Šipošová, majsterka Slovenska z roku 2016 (po boku Herelovej). Spokojnosťou žiarila aj Lucia Behúnová. "Do beachvolejbalovej sezóny som naskočila neskôr a som rada, že sa hneď podaril takýto výsledok," povedala. O ďalšej budúcnosti ešte nemali úplne jasné, ale rady by hralo spolu aj naďalej. "Tým, že sa to zbehlo narýchlo, tak si to ešte musíme prediskutovať, ale ja verím, že sa budeme objavovať spolu na turnajoch," povedala Lucia a Ľubica ju doplnila: "Ja sa budem snažiť naplno rozbehnúť sezónu a budem rada, keď to bude s Luciou." O tretie miesto sa stretli Kristína Harmanová a Silvia Murínová proti Jane Šimanicovej a Magdaléne Kováčikovej. Zápas bol vyrovnaný, ale koncovky lepšie zvládli Šimanicová a Kováčiková, keď vyhrali 2:0 (22:20, 21:17).

Najlepšie tri dvojice ženského finále v Lieskovci. FOTO: J. Tužinská

Finálový zápas mužov odohrali víťazi minulotýždňového A+ turnaja v Strážskom, Ľuboš Nemec s Patrikom Pokopcom proti dvojici Jakub Ihnát a Filip Gavenda. Celý zápas bol ako na hojdačke, keď prvý set jasne vyhrali Ihnát s Gavendom, druhý bol zase v réžii Nemca s Pokopcom. O víťazovi tak rozhodoval dramatický tajbrejk, v ktorom zvíťazili Ihnát s Gavendom 16:14. "Na turnaji sme sa rozbiehali pomalšie a som rád, že naša forma vygradovala až do finále a že sme rozhodujúci zápas zvládli. Boli aj tesné výsledky, ale ráta sa víťazstvo a som spokojný," povedal Jakub Ihnát, ktorého doplnil Filip Gavenda. "Bola to náročná cesta do finále, zápas o zlato bol čerešničkou na torte a verím, že aj diváci si prišli na svoje. Ľubo s Vencom hrali perfektný zápas a myslím, že to bol pekný volejbal." Ihnát aj Gavenda figurujú v nominácii trénera Andreja Kravárika na kvalifikáciu o postup na ME v "šestkovom" volejbale a preto sú ich ďalšie beachvolejbalové plány otázne. "Uvidíme, k čomu sa ešte dostaneme. Keď bude čas, tak si určite ešte nejaký turnaj zahráme," dodal Gavenda. Obaja si pochvaľovali organizáciu turnaja. "Všetko tu klapalo perfektne, bolo to tu výborné," povedal Ihnát a Gavenda dodal: "Ďakujeme Janke Tužinskej za super organizáciu, perfektne sa o nás starala a verím, že takýto turnaj tu v Lieskovci bude aj o rok." Tretie miesto obsadili domáci „Lieskovan“ Pavel Bartík s Ivanom Povrazníkom, ktorí zdolali v dvoch setoch bratov Patúcovcov, Andreja a Tomáša.

Na budúci víkend sa CUC Beach tour 2018 presúva opäť na východ, kde Košice organizujú cez víkend 14.-15. júla turnaj kategórie B.

Zdroj, foto: SVF

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.