Vlhová sedemnásta po 1. kole obrovského slalomu

Publikované 28.10.2017 11:49
Image Vlhová sedemnásta po 1. kole obrovského slalomu

SÖLDEN - Slovenka Petra Vlhová figuruje na sedemnástom mieste po 1. kole sobotňajšieho úvodného obrovského slalomu novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Söldene. Vlhová s číslom 14 na hrudi mala v čase prejazdu cieľom desiaty najlepší čas, ale postupne ju predstihlo ešte sedem konkurentiek s vyššími štartovnými číslami. Na čele je Talianka Manuela Moelggová, Vlhová zaostáva o 1,66 s. Druhé kolo s najlepšou tridsiatkou príde na rad od 13.00 h.

Dvadsaťdvaročná Liptáčka nepredviedla jazdu s ideálnym nasadzovaním do oblúkov, najmä strmšia časť trate 1. kola jej nevyšla podľa predstáv. Po druhom medzičase mala odstup takmer 2 sekundy za priebežnou líderkou Manuelou Moelggovou, na rovinatejšej časti pred cieľom časové manko skresala na 1,66 s. Zverenkyňa talianskeho trénera Livia Magoniho práve pred rokom v Söldene skvelým ôsmym miestom prvýkrát na seba upozornila aj v tejto disciplíne dlhších oblúkov. Pred aktuálnou edíciou pretekov mala ambíciu toto umiestnenie vylepšiť.

Na čele je prekvapujúco Manuela Moelggová, skúsená 34-ročná Talianka vedie s náskokom 12 stotín sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou a 33 stotín pred nemeckou špecialistkou Viktoriou Rebensburgovou. Obhajkyni malého glóbusu za obrovský slalom Francúzke Tesse Worleyovej patrí 6. priečka. Vlaňajšia víťazka v Söldene Švajčiarka Lara Gutová svoju jazdu nedokončila, rovnako ako aj talianske spolufavoritky Marta Bassinová a Sofia Goggiová. Až 34. skončila a do druhého kola nepostúpila Lindsey Vonnová. Americká legenda sa nečakane rozhodla absolvovať tradičnú ľadovcovú ouvertúru SP, hoci obrovské slalomy na topúrovni nejazdila od januára 2016.

V štartovnej listine 1. kola bolo 67 pretekárok, až 13 svoje jazdy nedokončilo.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018 - Sölden (Rak.):

Obrovský slalom žien - po 1. kole: 1. Manuela Moelggová (Tal.) 55,57 s, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,12 s, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,33, 4. Sara Hectorová (Švéd.) +0,35, 5. Tina Weiratherová (Licht.) +0,55, 6. Tessa Worleyová (Fr.) +0,64,....17. Petra Vlhová (SR) +1,66 - postúpila do 2. kola,... 34. Lindsey Vonnová (USA) +3,31 - nepostúpila.

Text: SITA   Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.