Vo futbalovom Prešove ďalšia zmena trénera

Publikované 26.12.2017 14:33
Image Vo futbalovom Prešove ďalšia zmena trénera

PREŠOV - Vo futbalovom klube 1. FC Tatran Prešov povedie tím v sezóne 2017/2018 už tretí hlavný tréner. Ukrajinec Sergij Kovalec, ktorý viedol mužstvo v ostatných ôsmich kolách jesennej časti Fortuna ligy, na východe Slovenska končí a podľa informácie na webe korzar.sme.sk zasadne na lavičku Šarišanov Anton Mišovec. Spomenutého českého kouča pár dní po skončení jesene údajne už aj predstavili hráčom prešovského A-tímu, ktorý po 19 odohraných jesenných kolách figuruje na predposlednom 11. mieste klasifikácie najvyššej súťaže s 13 bodmi (bilancia: 3 - 4 - 12, skóre 13:40). Na desiatu v poradí Podbrezovú má 1. FC Tatran jednobodový odstup, na poslednú dvanástu Senicu dvojbodový náskok.

Štyridsaťdeväťročný Sergij Kovalec (nar. 5. septembra 1968) viedol prešovské mužstvo od 12. kola a duelu na Pasienkoch proti ŠK Slovan Bratislava (prehra 2:3, pozn.), v pozícii šéfa realizačného tímu vtedy nahradil Miroslava Janteka a v 11. kole dočasne poverené duo Stanislav Baran - Pavol Mlynár. "S prezidentom a predsedom predstavenstva klubu Miroslavom Remetom sme sa pôvodne rozprávali o tom, aby som tímu pomohol v ôsmich zápasoch. Potom budeme spoločne preberať moju budúcnosť v Tatrane. O tomto musí rozhodnúť pán Remeta ako majiteľ klubu," citovala slová Kovalca ešte začiatkom decembra oficiálna internetová stránka Prešova. V ôsmich vystúpeniach na lavičke 1. FC Tatran dosiahol ukrajinský kormidelník so svojimi zverencami jedno víťazstvo, dve remízy a päťkrát odchádzal s prehrou, skóre je nepriaznivé 4:9. Hoci sa najmä defenzívna hra Prešova v porovnaní so začiatkom tohto ročníka zlepšila, zimnú prípravu by už mal viesť nový lodivod pochádzajúci z Česka - Mišovec. Čaká sa už iba na potvrdenie zo strany vedenia klubu.

Anton Mišovec dosiaľ pôsobil najmä pri mládeži, venoval sa aj činnosti kondičného trénera hráčov. V minulosti viedol viaceré žiacke a dorastenecké tímy v Česku: trénoval mládež v Pardubiciach, Slavii Praha aj v Baníku Ostrava. V rokoch 2005 - 2007 bol asistentom trénera českej reprezentácie v kategóriách do 16 a do 17 rokov. Neskôr sa stal hlavným koučom A-tímu Baníka Ostrava i Slovácka, v rokoch 2007 - 2008 bol asistentom trénera v "áčku" FC Marila Příbram, ktorý vtedy postúpil do najvyššej súťaže. Na Slovensku figuroval ako kouč "juniorky" FK Dukla Banská Bystrica. Od roku 2013 šéfoval lavičke ženského tímu SK Slavia Praha, s tímom získal double a v roku 2014 sa stal aj trénerom roka v kategórii ženský futbal. Tím v najvyššej českej ani slovenskej súťaži však Mišovec ako hlavný kouč dosiaľ neviedol.

Text: SITA   Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.