vodné pólo

Vodní pólisti už takmer na ME, ženy čaká boj v Turecku

Publikované 02.03.2018 11:55
Image Vodní pólisti už takmer na ME, ženy čaká boj v Turecku

KOŠICE - Obe slovenské seniorské reprezentácie vo vodnom póle, mužská aj ženská, absolvujú v sobotu 3. marca odvetné zápasy v baráži o postup na majstrovstvá Európy do Barcelony, ktoré sa uskutočnia v druhej polovici júla.

Slovenky v prvom súboji v domácom prostredí remizovali s Turkyňami 11:11, druhý duel v Istanbule bude pre nich veľmi náročný. "Od prvej štvrtiny domáceho stretnutia sme mali navrch, no pokazili sme to. Verím, že v Turecku vyhráme a postúpime na ME do Barcelony," hovorí reprezentantka Beáta Kováčiková, autorka troch gólov v prvom stretnutí v Košiciach. Zápas v Turecku je na programe o 18.30 h SEČ.

Slováci v sobotu 24. marca zvíťazili v portugalskom Santa Maria de Lamas nad domácim tímom vysoko 16:4. V sobotu od 19.00 h v Košiciach by nemali mať problém potvrdiť prienik na kontinentálny šampionát. "V žiadnom prípade nechcem hovoriť pred odvetou o formalite. Trochu zmeníme káder a pripravíme sa čo najlepšie. Odvetu si chceme užiť a dôležité bude, aby si chlapci zápas vychutnali a pred vlastnými fanúšikmi boli spokojní sami so sebou," povedal pre agentúru SITA tréner Peter Nižný.

Program odvetných duelov tímov SR v baráži o postup na ME 2018 do Barcelony - sobota 3. marca:

Ženy: Turecko - Slovensko (18.30 h SEČ, Istanbul/Tur.), prvý zápas: 11:11
Muži: Slovensko - Portugalsko (19.00 h, Košice), prvý zápas: 16:4

Text, foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.