Volko
Atletika
Putalová

Volko a Putalová v Toruni s novými slovenskými rekordmi

Publikované 15.02.2018 22:06
Image Volko a Putalová v Toruni s novými slovenskými rekordmi

Toruň - Na predposlednom piatom podujatí prestížneho seriálu IAAF World Indoor Tour, ktorý je akási halová obdoba Diamantovej ligy, utvorila v poľskom meste Toruň Iveta Putalová slovenský rekord v behu na 400 m časom 52,62 sekundy. Doterajšie maximum Alexandry Bezekovej z 20. januára 2018 vo Viedni zlepšila o 6 stotín a vrátila sa na čelo slovenských historických tabuliek, kde ešte nedávno trónila výkonom 52,84 sekundy.

Zverenka Marcela Lopuchovského vyhrala I. beh, keď pri vbiehaní do cieľovej rovinky bola ešte druhá za Poľkou Holubovou, no v záverečných metroch sa pred ňu natlačila a vyhrala s náskokom 7 stotín. Dvadsaťdeväťročná Putalová skončila vo svojej piatej tohtosezónnej štvorstovke celkovo štvrtá a získala prvé tri body do hodnotenia seriálu IAAF World Indoor Tour. Vo svetovom výkone roka 51,28 triumfovala Švajčiarka Lea Sprungerová pred Poľkami Swietyovou-Erseticovou (51,78) a Wyciszkiewiczovou (52,55).

"Perfektná atmosféra a plný kotol ma vyhecoval k výbornému výkonu. Vyhovovalo mi, že som bežala spoločne s Holubovou, ona je výkonnostne približne na mojej úrovni. Aj vďaka nej som sa teraz potiahla k rekordnému výkonu," podotkla Iveta Putalová pre web svojej manažérskej skupiny Top Athletics.

Halový vicemajster Európy v behu na 60 m Ján Volko vyhral túto disciplínu a časom 6,57 sekundy o jednu stotinku zlepšil vlastný slovenský rekord zo 4. marca 2017 z finále na halových ME v Belehrade. Dvadsaťjedenročný Bratislavčan je prvý Slovák v histórii, ktorý vyhral míting halovej obdoby "Diamantovej ligy". Za torunské prvenstvo si pripísal do hodnotenia WIT 10 bodov.

Volko po tom, ako dosiahol v rozbehoch najlepší čas (6,62), aj vo finále skvele odštartoval (reakcia 0,150 s) a odolal ataku Bahrajnčana jamajského pôvodu Andrewa Fishera s osobným rekordom pod 10 sekúnd na 100 m. Zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko ho zdolal o dve stotinky. Tretí finišoval už s veľkou stratou ďalší Jamajčan Ryan Shields (6,69), ktorý má "osobák" 6,56 a stovku pod 10 (9,89 s vetrom).

"V prvom rade som šťastný, že sa mi podarilo zvíťaziť a pridať k tomu ešte aj slovenský rekord, aj keď ani tento beh ešte nebol zďaleka bezchybný. Štart som nemal ideálny, ale už tradične silným záverom som to dotiahol k víťazstvu," uviedol Volko vo videu pre svoju manažérsku skupinu Top Athletics.

Text, foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.