wiggins
doping

Wiggins dôrazne odmieta obvinenia z dopingu

Publikované 06.03.2018 10:30
Image Wiggins dôrazne odmieta obvinenia z dopingu

LONDÝN - Niekdajší britský cyklista Bradley Wiggins rázne poprel obvinenia z užívania zakázaných látok. Víťaz Tour de France v roku 2012 označil správy za zlomyseľné a myslí si, že ničia jeho povesť. "Tieto obvinenia sú najhoršie, aj keby som niekoho zavraždil, mal by som väčšie práva. Takto nemôžem robiť nič. Je to zlomyseľné a niekto sa pokúša nahádzať na mňa špinu," rozčertil sa 37-ročný Wiggins v emotívnej obhajobe pre BBC.

Britský parlamentný výbor šokoval v pondelok tvrdením, že Wiggins užíval pred triumfom na Tour de France kortikosteroidy, aby zvýšil svoju výkonnosť v príprave. Zákonodarcovia takisto obvinili v dopingovej vyšetrovacej správe tím Sky, že prekročil "etickú líniu" pri presadzovaní nulovej tolerancie. Vedenie tímu mu malo vybaviť výnimku na užívanie kortikosteroidov zo zdravotných dôvodov, ale cyklista užívalúmyselne priveľké množstvo týchto steroidných hormónov vzhľadom na svoju hmotnosť, aby získal výhodu voči ostatným jazdcom v pelotóne.

"Nikdy sme žiadnu etickú líniu neprekročili," povedal rodák z belgického Gentu a dodal, že medikamentami nechcel zvýšiť svoju výkonnosť a užíval ich na astmu, ktorú mu diagnostikovali v roku 2003.

Zdroj, foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.