Wimbledon: Cibulková postúpila do tretieho kola

Publikované 05.07.2017 14:21
Image Wimbledon: Cibulková postúpila do tretieho kola

LONDÝN - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako ôsma zvíťazila za 76 minút 6:4, 6:4 nad Američankou Jennifer Bradyovou v stredajšom zápase 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne (3. - 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva). Bol to premiérový vzájomný súboj deviatky svetového rebríčka WTA s 22-ročnou 93. ženou hodnotenia. Osemfinalistka januárových melbournských Australian Open Bradyová ešte nebola nad 75. pozíciou v počítačovom poradí. Na tomto podujatí debutovala v "main draw".

Držiteľka ôsmich titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Cibulková bola v prvých štyroch gemoch na servise neochvejná, Bradyová však tiež. Američanka potom viedla na podaní v deviatom geme 40:15 a zdalo sa, že trend sa nezmení, ale Slovenka si vynútila zhodu a premenila tretí brejkbal, ten si dopriala slajzovým "winnerom". Následne sa dopodávala cez nepríjemných 30:30. Setbal si dodala kvalitným bekhendom a neváhala. Po prvom podaní nazbierala 89 % takto rozohraných fiftínov. Keď na úvod druhej časti Cibulková okamžite dosiahla brejk aj vďaka dvom dvojchybám súperky v rade, začala preberať kontrolu nad dianím. Únik potvrdila na 30. Vo štvrtej hre Slovenka vymazala brejkbal - prvý, ktorému čelila. Bradyová však v pohode zvládla kontaktný gem na 2:3 aj 3:4, udržiavala si šancu. Konkrétne hneď dve brejkové za sebou si vynútila v ôsmej hre, zostalo pri nich - 5:3 pre Cibulkovú. Američanka po pominutí týchto možností síce zvládla servis na zotrvanie v zápase (cez manko 0:30), ale na returne v deviatom geme nemala nárok, nepripísala si ani bod. Slovenka v 1. kole 11-krát prišla o podanie zo sedemnástich gemov, teraz ani raz z desiatich.

Cibulkovú nezastavilo ani 7 es súperky značne vyvážených 4 dvojchybami, sama v tomto smere mala bilanciu 0:1. Na "winnery" zaostala 16:18, zároveň mala pevnejšiu ruku - na nevynútené chyby to bolo 10:15. Slovenka si pripísala pozoruhodných 81 % bodov rozohraných prvým podaním v porovnaní so 78 %, po druhom servise to bolo 58 % vs. 48 %. Na jednotlivé fiftíny sa duel skončil 61:51.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka Cibulková bude v piatok v 3. kole čeliť Chorvátke Ane Konjuhovej nasadenej ako dvadsiatej siedmej. Devätnásťročnú Konjuhovú (29.) zdolala vlani v 2. kole vrcholného parížskeho antukového Roland Garros 6:4, 3:6, 6:0. Cibulková premiérovo od marcového Miami dosiahla dva triumfy v rade. Tri úspechy za sebou sú pre ňu v tejto sezóne stále výzvou.

Zo Sloveniek v pondelok v 1. kole neuspela Jana Čepelová, v utorok postúpili do 2. kola Magdaléna Rybáriková aj Kristína Kučová. Predstavia sa v ňom vo štvrtok, budú hrať s Češkou Karolínou Plíškovou, resp. so Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou

Dvojhra žien - 2. kolo:
Dominika Cibulková (SR-8) - Jennifer Bradyová (USA) 6:4, 6:4 za 76 minút

Text: SITA  Foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.