Prvý zápas Juventusu Turín nedopadol pre majstrovských futbalistov úspešne. V stredu sa odohral predposledný zápas 37. kola v ktorom podľahli futbalistom klubu Cagliari 0:2.

Tento výsledok pozmenil poradie vo výslednej tabuľke. Inter Miláno delia len štyri body pred vedúcim Juventusom.

Na štvrtom mieste sa nachádzajú futbalisti Lazio Rímu, ktorí zvíťazili nad Bresciou 2:0. Len pár bodov ich delí od tretieho miesta, ktoré obsadili futbalisti Atalanty Bergamo.

V hosťujúcom tíme odohral v úlohe stredopoliara zápas aj slovenský rodák Nikolas Špalek. V 84. minúte nastúpil Lazia Denis Vavro v úlohe obrancu.

Lazio Rím viedol už od 17. minúty so zásluhou Joaquina Correa. Gólové vedenie zvýšil Ciro Immobile v 83. minúte zápasu. Immobile aktuálne obsadil prvenstvo kanonierov Serie A s celkovo 35 gólmi.

Na druhom mieste v tabuľke kanonierov je Cristiano Ronaldo. Od prvenstva pred záverečným kolom ho delia štyri góly.

Výhra AS Rímu 3:2 nad FC Turín spečatila 5. priečku. Futbalisti si vybojovali účasť v skupinovej fáze EL v roku 2020/2021.

4:1 zdolali futbalisti AC Miláno hráčov Sampdorie na trávniku v Janove. O dva góly sa v zápase zaslúžil Zlatan Ibrahimovič. Celkovo sa AC Miláno nachádza na 6. priečke. Výhrou si zakúpili miestenku do 2. predkola Európskej ligy.

Hráči Lecce sa dokázali udržať v elitnej časti tabuľky vďaka výhre nad Udinese 2:1. Len jediný bod ich delí od 17. miesta, ktoré obsadili hráči FC Janova.

Až 5:0 prehral FC Janov na trávniku Sassuola. V 65. minúte nastúpila za Sassuolu slovenská posila Lukáš Haraslín.

V zápase futbalistov Fiorentini a Bologne zdolala vyhrala Fiorentina 4:0. Hviezdou zápasu sa stal Federico Chiesa, ktorý bodoval geniálnym hetrikom.