Hru na ihrisku štadióna Wembley už po prvých piatich minútach rozbehol gól v bráne Arsenalu.

Pohár FA získal túto sezónu futbalový tím Arsenal Londýn. Vo finálovom dueli s Chelsea protihráča porazili so skóre 2:1.

Po tohtoročnej neúspešnej sezóne, v ktorej sa dostali až na ôsme miesto, si tak tím zlepšil celkový prospech. Navyše si zabezpečili aj účasť na najbližšej sezóne Európskej ligy.

Naposledy vyhral FA Cup Arsenal pred tromi rokmi po rovnakom finálovom výsledku s Chelsea 2:1. Arsenalu sa takto rekordne podarilo prvé miesto získať už štrnástykrát.

Hru na ihrisku štadióna Wembley už po prvých piatich minútach rozbehol  gól v bránke Arsenalu. Christian Pulisic zakročil, keď v šestnástke obral o loptu Oliviera Girounda a vyrovnal skóre. Strelou do bránky vo finále Anglického pohára si získal titul prvého Američana, ktorému sa to podarilo. Gól strelil v 25. minúte aj Nicolas Pepe, no
pre ofsajdové postavenie bol tento gól neplatný. Zakrátko stiahol Cesar Azpilicueta arsenalového Pierre-Emericka Aubameyanga, ktorý sám vyrovnal skóre na 1:1.

Po zranení a striedaní Azpilicueta a neskôr aj Pulisica stratila Chelsea dvoch hráčov. Aubameyangovi sa v 67. minúte podarilo dostať cez obranu loptu do brány, a tým dostal Arsenal do vedenia 2:1. Mateo Kovačič svojmu tímu nepomohol, keď dostal po šiestich minútach druhú žltú kartu. Aj napriek pretrvávajúcemu tlaku sa už Chelsea skórovať nepodarilo.

Foto zdroj: facebook.com