Začiatok súboja patril Liverpoolu, po dvoch strelách si domáci udržal víťazstvo

15. júla sa v Londýne stretli dve svetoznáme futbalové družstvá, FC Liverpool a Arsenal.Streda patrila zápasu 36. kola Premier League, konajúci sa na londýnskom štadióne Arsenalu, ktorý nad súperom vyhral so stavom 2:1.

Liverpool sa tak nedostal nad stobodovú hranicu, ktorá bola potrebná na zdolanie rekordu klubu Manchester City zo sezóny pred tromi rokmi.

Hosťujúce družstvo síce malo na začiatku hru pod kontrolou, po dvoch strelách na ich bránku, sa Arsenal dostal do dvojgólového vedenia. 20 minúta patrila Manemu po asistencii Andyho Robertsona. Súperi na to reagovali v 32. minúte polčasu, kedy využili veľkú chybu van Dijka.

Stopér z FC Liverpoolu bol tlačený do akcie, ale prehliadol Alexandra Lacazettea, kvôli čomu tento útočník loptu prevzal. Pred koncom prvého polčasu hostia opäť poľavili na strane obrany. Nelson po prihrávke Lacazetteho strelil na bránku a Arsenal tak dostal do vedenia. Následne hrali veľmi opatrne a snažili sa udržať stav. Lopta bola väčšinu času pod kontrolou Liverpoolu a zo 17 striel štyri smerovali na bránku, ale žiadna nepadla na úrodnú pôdu.

Liverpool sa tak dostal do pozície porazeného už tretí krát v sezóne, a trikrát takisto skončil zápas nerozhodne. Výsledný bodový stav tohto družstva je 93 bodov, pričom pri nasledujúcich dvoch zápasoch už môže získať len 6 bodov, a teda tesne prišiel o možnosť poraziť Manchester City a jeho doterajší rekord v rámci Premier League.

Zápas medzi Manchester City a AFC Bournemouth skončil výsledkom 2:1. Už 6. minútu využili víťazi na to, aby prevzali kontrolu nad zápasom a bránu trafil David Silva. Šancu mal aj hosťujúci klub, ale nedokázali túto príležitosť využiť naplno. Druhý gól strelil Gabriel Jesus, ktorý sa šikovne dostal cez všetkých obrancov súpera a zvýšil stav na 2:0. Pred koncom druhého polčasu znížil rozdiel David Brooks po prihrávke od Calluma Wilsona. AFC Bournemouth sa v závere zápasu pokúsil o vyrovnanie stavu a na tribúne to poriadne vrelo, avšak nepodarilo sa im to.

Súboj v Newcastli, kde hralo domáce družstvo proti Tottenhamu, zvíťazili hostia 3:1. Tí sa zároveň snažia o dosiahnutie priečky, ktorá im zabezpečí účasť v Európskej lige. V 27. minúte Heung-Min Son strelil gól a súperi vyrovnali v druhom polčase. Harrymu Kaneovi patril záver zápasu, kedy dvakrát hlavičkoval a zaistil svojmu tímu víťazstvo.