Slovenský hokejista Zdeno Chára sa na ľad nepostavil v rámci úvodného tréningu klubu Boston Bruins. Tento tréning bol prvý od jeho príchodu do krajiny, kde sa bude odohrávať play off ligy NHL. Chára ako kapitán mužstva nemohol trénovať, pretože ešte nedostal výsledky testovania na nový koronavírus.

Tento 43 ročný hokejista sa výnimočne prvý krát nezúčastnil tréningu od doby, kedy sa hráči vrátili na ľad po pauze spôsobenej pandémiou koronakrízy. Klub na svojej sieti Twitter uviedol, že tím nedostal výsledky testu tohto kráča, a preto sa rozhodli neriskovať a obrancu na tréning neposlali.

Novinkou klubu je premiérový tréning Davida Pastrňáka, ktorý je aktuálne najlepším strelcom s rovnakým počtom gólov v základnej fáze ako Alexander Ovečkin, teda 48.

Pastrňák sa do klubu po čase vrátil späť a tréner Cassidy neskrýval z jeho návratu radosť a vyjadril, že nadšenie je aj na strane hráča, ktorý sa tešil na svojich bývalých kolegov. Pred pokračovaním sezóny bude mať tento český hokejista dostatok času na prípravu a podporu svojho klubu.

Toronto a Edmonton opäť privítali hokejistov a členov realizačných tímov, ktoré budú bojovať v NHL po prestávke. Všetci členovia musia byť v súlade s dodržiavaním bezpečnostných pokynov izolovaní od okolitého sveta a pravidelne sa podrobovať testovaniu.

Od začiatku nového mesiaca sa začína predkolo play off, v rámci ktorého bude súťažiť 16 tímov, pričom na každú konferenciu pripadá 8 tímov. Tu sa bude bojovať o účasť v 1. kole vyraďovania. Medzitým bude 8 družstiev na začiatku tabuľky bude hrať o nasadenie v play off.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu