Po stretnutí so španielskym Getafe v osemfinále sa milánsky klub dostáva do štvrťfinále tak, ako to predpovedal tréner klubu.

Jedným z mužstiev, na ktoré sa môžeme tešiť počas štvrťfinále Európskej ligy UEFA, je Inter Miláno pod vedením Antonia Conteho. Ten iný výsledok, ako víťazstvo nad klubom Getafe, ani nebral do úvahy. Zápas prebehol v AufSchalke Arene v meste Gelsenkirchene, ktoré je neutrálne pre obe družstvá.

Súboja sa nezúčastnil náš Milan Škriniar, ktorý je členom Interu. Výsledný stav zápasu je 2:0 pre milánsky klub, pričom Inter mal celý čas zápas pod kontrolou. Už v 33. minúte sa do vedenia dostal vďaka strele Romela Lukaka, reprezentanta z Belgicka.

Gólový rozdiel nevyrovnal ani zákrok z jedenástky po ruke Diega Godina, kedy Jorge Molina trafil mimo brány. Rozhodujúca pre Inter bola 83. minúta, kedy Christian Eriksen premenil druhý gól.

Hráčov tohto družstva najbližšie čaká stretnutie s jedným z dvojice Glasgow Rangers a Bayer Leverkus. Výsledok bude známy už vo štvrtok.

Do štvrťfinále sa ale nedostal Škrteľov instanbulský Basaksehir, ktorý skončil v osemfinále. Pred pandémiou koronavírusu sa klub stretol s dánskym FC Kodaň, kedy vyhral 1:0. V odvete, ktorá sa konala v stredu, ale na Dánov nestačil a súťaž skončil s prehrou 0:3.

Foto zdroj: Facebook