Prvýkrát sa proti sebe postaví futbalový klub Sevilla a Inter Miláno, a to rovno na finálovom zápase Európskej ligy. Duel sa odohrá na štadióne Rhein Energie a rozhodovať budú Holanďania.

Prvú trofej na európskej úrovni v tejto sezóne získa jeden z klubov FC Sevilla  Inter Miláno. O výsledku sa rozhodne už tento piatok o 21:00. Súboj finále Európskej ligy prebehne v Kolíne nad Rýnom.

Sevilla tento rok bojuje o titul uz šiestykrát, Inter Miláno má na konte už tri trofeje z Európskej ligy. Spolu sa však stretnú premiérovo až na piatkovom zápase. Sevilla
sa počas predošlých zápasov popasovala s družstvami Kluž, AS Rím, Wolverhampton Wanderers a Manchester United. Na druhej strane milánsky Inter v tíme so Škriniarom porazili Razgrad, FC Getafe, Bayes Leverkusen a Šachtar Doneck.

Mužstvo pod vedením Julena Lopeteguiho staví na aktuálnu formu hráčov, posledných
20 zápasov sa totiž s prehrou nestretli. Stredopoliar Evere Banega sa zo španielskeho tímu vyjadril veľké nadšenie z nadchádzajúceho zápasu s tým, že je pripravený na akýkoľvek výsledok a svojich súeprov rešpektuje. Celý tím si je vedomý sily Interu, avšak hráči veria vo svoje sily a po zápase nepripúšťajú nič iné ako radosť.

Milánsky tím s trénerom Antoniom Contem sa spolieja na strelecké nadanie Romelua Lukakua. Belgičan dokázal skórovať až počas desiatich zápasoch za sebou, vďaka čomu
sa stal rekordérom súťaže. Okrem tohto hráča je silným útočníkom aj Martinez, ktorý vyjadril nádej do finálového zápasu a vieru v zlepšovanie svojho tímu.

 

Foto zdroj: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu